Лікувати молочні зуби треба!

ЧОМУ?

  • своєчасно не пролікований молочний зуб є джерелом інфекції, а, отже, загрозою ураження цією інфекцією зачатка постійного зуба;
  • несвоєчасно видалений молочний зуб призводить до деформації щелепи, і, згодом, до формування неправильного прикусу у більш дорослому віці;
  • уражений молочний зуб – джерело інфекції для всього організму

Видаляти молочні зуби несвоєчасно неможна!!!

ЧОМУ?

  • Несвоєчасно видалені зуби призводять до деформації щелепи
  • Деформація щелепи – неправильний прикус, скупченість зубів
  • Неправильний прикус, скупченість зубів – недолік гігієни, перевантаження тканин, що оточують зуб
  • Запалення тканин, що оточують зуб – розвиток генералізованого пародонтиту, деформацію (спад) кісткової тканини, рання втрата зубів, проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом і хребтом
  • Недостатнє (неякісне) пережовування їжі – проблеми з шлунково-кишковим трактом, так як прикус визначає виконання таких функцій ротової порожнини, як жування і ковтання.

Приходити на профогляд до стоматолога не рідше 1 разу на 3 місяці в молочному прикусі

ЧОМУ?

Емаль молочних зубів значно більш крихка, ніж постійних. А, отже, інфекції набагато легше проникнути в зуб. І швидко проникаючи в зуб, інфекція практично відразу ж вражає судинно-нервовий пучок, що призводить до гострого запального процесу – пульпіту і періодонтиту.

І не рідше 1 разу на 6 місяців в постійному прикусі.

ЧОМУ?

Емаль постійних зубів формується ще протягом 3,5 років після їх прорізування. Важливо в цей період контролювати гігієну порожнини рота дитини і провести превентивні (попереджувальні) процедури, спрямовані на захист ще несформованої емалі від впливу бактерій. Це Герметизація фісур -нанесення захисного матеріалу в глибокі ямки на поверхні жувальних зубів. Ця процедура проводиться 1 раз в 6 місяців.

ТРЕБА ПАМ’ЯТАТИ, що

  • Профілактика розвитку захворювань порожнини рота набагато дешевша і ефективніша, ніж лікування
  • Аденоїди, ротове дихання, хронічний тонзиліт призводять до множинного карієсу і формування неправильного прикусу

ЧОМУ?

Хронічний тонзиліт — це генетично обумовлене (спадкове) захворювання, яке передається від матері до дитини в період його внутрішньоутробного розвитку. Тому, однією з головних причин розвитку карієсу у дітей є хронічний тонзиліт. Так як постійне джерело патогенної флори знаходиться в порожнині рота, він безпосередньо впливає на здоров’я зубів.

Ротове дихання внаслідок розвитку аденоїдів впливає на тип зростання щелепно-лицьового скелета і ЗАВЖДИ веде до аномалій прикусу. Зовнішні ознаки:

  • асиметрія обличчя,
  • занадто велике, негарне підборіддя
  • маленьке, недорозвинене підборіддя

У нормі язик в спокої і при ковтанні розташовується на небі, що сприяє нормальному росту верхньої щелепи за рахунок тиску, який язик надає на зубні ряди. Але при ротовому диханні правильне положення язика неможливе – він знаходиться на дні порожнини рота, в області нижньої щелепи. При цьому верхня щелепа відстає в розвитку, звужується – що призводить до скупченості зубів, зуби просто не поміщаються на маленькій щелепи

Ротове дихання виключає захисний механізм в порожнині рота, так як зуби знаходяться поза слиною! У слині є імуноглобуліни (місцевий імунітет), які «борються» з бактеріями, що викликають карієс. Але у дітей з порушеним носовим диханням і цей механізм місцевого імунного захисту зубів не працює. Тому у таких дітей каріозний процес стає більш агресивним.

Ортодонта повинна відвідати кожна дитина

ЧОМУ?

Зміна складу і характеру їжі призводить до недостатнього розвитку щелепи. У сучасному світі їжа стає все більш рафінованою, в’язкою, гомогенною, діти все менше зусиль прикладають до її пережовування, і, внаслідок цього, щелепа уповільнює своє зростання. Як правило, відстає в розвиток одна з щелеп.

Важливо!

Вчасно з’явитися на консультацію до лікаря-ортодонта!

Перший візит до ортодонта необхідно здійснити в 5-6 років на початку зміни прикусу. У період зростання і розвитку кісток черепа (до 12 років) можна швидко і ефективно впоратися з аномаліями розвитку щелеп і, в подальшому, забезпечити нормальне прорізування постійних зубів і рівний зубний ряд. Це здійснюється за допомогою комплексу нескладних вправ або знімних ортодонтичних пластинок і апаратів, які дитина носить в певний час дня чи ночі.

Після 12 років можливо виправити патології прикусу, пов’язані тільки з неправильним розташуванням зубів в ряду (нахилом, поворотом по осі, недостатнім прорізуванням).

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11