Якщо при вживанні гарячої або холодної їжі у вас виникає дискомфорт і біль у зубах, що ниє, то швидше за все, у ваших зубів підвищена чутливість. Основні причини її появи – це пошкодження захисного шару зубів – емалі – внаслідок:

  •  травми (скола зуба);
  •  перевантаження та оголення кореня зуба;
  •  патологічної (надмірної) стирання зубів;
  •  перепадів температури та утворення тріщин;
  •  регулярне вживання дуже кислих продуктів (наприклад, фрешів) або солодкого газування;
  •  використання жорсткої зубної щітки та паст із сильною абразивністю (наприклад, відбілюючих);
  •  хімічного відбілювання;
  •  зловживання курінням.

Основа зуба – це дентин, у якому є маленькі канальці, які ведуть нерву. Якщо емаль травмується або стає тонкою, доступ до нервових закінчень стає відкритим.

Зуб починає давати реакцію те що, що його дратує, тобто, на холодне чи гаряче.

Для того, щоб позбутися від чутливості зубів. Насамперед, потрібно знайти та усунути причину. Наприклад, замінити наявну жорстку щітку на м’яку, пити соки та фреші з трубочки в розведеному вигляді, скоротити вживання газованих напоїв.

При підвищеній стираності зубів необхідно коректно запротезуватися, щоб лікар стоматолог-ортопед визначив правильно висоту прикусу та відновив її за допомогою коронок.

Після хімічного відбілювання користуватися спеціальними пастами та гелями для захисту та відновлення структури емалі. Для пошкодженої емалі можна підібрати спеціальні пасти і гелі, наприклад на основі стабілізованого оксиду олова, для швидкого закриття дентинних канальців і усунення неприємних відчуттів.

У будь-якому випадку необхідно, щоб лікування підібрав лікар-стоматолог. Тому що невирішена проблема з чутливістю може призвести до більш глобальних проблем, наприклад до пошкодження пульпи. І тоді доведеться вже видаляти (депульпувати) судинно-нервовий пучок, тобто вдаватися до більш складного та дорогого лікування.

Якщо вам потрібна тактика лікування чутливості зубів, ви можете звернутися до нас, і ми допоможемо вам розібратися в цьому питанні. Ми проведемо огляд і зможемо з’ясувати, що спричинило розвиток проблеми, після чого підберемо варіант для її усунення.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11