Розвиток імплантології змінив життя багатьох людей і повернув їм усмішку, навіть коли умови реалізації складні та мають безліч наслідків. Той факт, що показник успіху перевищує 95%, вже є надзвичайно важливою деталлю для безпеки процедур і технологій, що використовуються в даний час. Але не слід забувати, що існує також відсоток, правда дуже невеликий, випадків, у яких можуть виникнути проблеми та ускладнення, які не обов’язково пов’язані з технікою або медичною роботою, це також причина, через яку ми представимо нижче які ризики при лікуванні дентальним імплантатом і що не слід плутати із протипоказаннями.

Ось основні ризики або ускладнення, які можуть виникнути під час імплантації зубів:

Ризики під час операції

Перші ризики, які можуть виникнути, це ризики під час операції, це можуть бути кровотечі, ускладнення станів, що існували раніше, алергія. Саме тому процедурі завжди передуватимуть конкретні медичні аналізи та дослідження з дуже ретельною інформацією про історію хвороби пацієнта, прийом ліків та алергії на певні речовини . Залежно від цього будуть обрані найбільш підходящі анестезіологічні рішення та методики імплантації з найвищими шансами на успіх.

Ризик відторгнення зубного імплантату

Цей ризик нині мінімальний, оскільки чистий титан, що використовується нині для виробництва імплантатів, пропонує та забезпечує максимальну біосумісність і не сприймається організмом як стороннє тіло.

Відсутність остеоінтеграції дентального імплантату

Не плутати з відторгненням зубного імплантату, ця проблема може виникнути в найближчому періоді або через кілька місяців після встановлення імплантату протягом 3-6 місяців, коли очікується загоєння. Ускладнення виникає коли кісткові клітини не прикріплюються до поверхні імплантату, і він не приварюється до кістки належним чином. У разі імплантат необхідно видалити.

Періімплантіт

Це ризик та ускладнення, яке може виникнути через деякий час після встановлення імплантату і полягає у запаленні пародонту або резорбції кістки навколо імплантату. Це спричинено бактеріями або з’їденими частинками, які накопичуються в ретенційній ділянці навколо імплантату та де розвиваються інфекції. Якщо вчасно виявити проблему, є ризик перелому чи втрати імплантату. З цієї причини пацієнти повинні знати, що необхідно змінити свої звички і дотримуватись суворої гігієни, якщо вони хочуть зберегти імплантати в довгостроковій перспективі.

Ретракція ясен біля імплантату

Цей стан, спричинений гінгівітом, може призвести до оголення абатменту протеза-імплантату, що може поставити під загрозу роботу та призвести до дуже неприємного естетичного ефекту.

Перелом імплантату

Перелом імплантату, ортопедичного абатменту або гвинта між зубом та імплантатом може статися через перевантаження при жуванні, нещасних випадків, внаслідок відсутності періодичного обслуговування для перевірки оклюзії ( правильний прикус, це змінюється протягом часу), ламання твердих предметів зубами мимовільного чи довільного скрегітання зубами.

Перелом протезів на імплантатах

У довгостроковій перспективі через пошкодження зубів, щелепних кісток або довільних чи мимовільних навичок протези можуть руйнуватися, розхитуватися чи ламатися. Ось чому за роботою імплантату завжди повинно бути дотримання програми періодичної переоцінки робіт та імплантатів.

Всіх цих проблем, ускладнень і ризиків можна уникнути, якщо суворо дотримуватися всіх післяопераційних лікарських рекомендацій, регулярно відвідувати стоматолога і дотримуватися пацієнта правильної гігієни порожнини рота.

Ризики мінімальні, коли лікування зубними імплантатами проводиться правильно, в кабінетах з фахівцями, з досвідом, які враховують усі деталі, пов’язані з процедурами та загальним станом здоров’я пацієнта.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11