Ретенційний апарат – це пристрій, що використовується на заключному етапі ортодонтичного лікування для стабілізації зубів у їхньому новому положенні. Наприкінці ортодонтичного лікування ваші зуби розташовуються та вирівнюються правильно для нормального прикусу та естетичної посмішки. Але, незважаючи на все це, зуби мають властивість повертатися в колишнє становище і цей факт може статися в більшості випадків, якщо не використовується правильний та постійний ретенційний апарат.

Іншими словами, мета ретейнера — «навчити» зуби їхньому новому, правильному положенню, внаслідок чого лікування буде успішним. Тому носіння ретейнера так само важливо, як і основне ортодонтичне лікування.

Час, необхідний для носіння ритейнера, варіюється від людини до людини і визначається складністю лікування, а також властивостями ваших кісток та ясен, які практично «притулили» зуби. Ретейнер необхідно носити стільки часу, скільки необхідно – в деяких випадках лише кілька місяців (для більш простого випадку, незначної ортодонтичної проблеми ), або рік або навіть кілька років для складного випадку.

Ретейнер не так складно носити, як справжній ортодонтичний апарат.

У деяких випадках утримуючий пристрій є мобільним пристроєм, який необхідно носити тільки вночі.
В інших випадках ретейнер є незнімним пристосуванням — невеликий дріт, приклеєний до внутрішньої поверхні зубів (тому непомітну зовні при посмішці).

Для верхніх зубів найчастіше виготовляють прозору капу, що закриває тільки зуби і надівається на ніч.
Як і у випадку з ортодонтичним апаратом, дуже важливо підтримувати правильну та ретельну гігієну зубів. Якщо захисний пристрій є мобільним, вам також доведеться доглядати його та очищати його. Ортодонт порекомендує найкращі методи догляду за прописаним типом брекетів.

Необхідно регулярно відвідувати ортодонт для консультації та оцінки.

Не намагайтеся обдурити зараз на завершальному етапі вашого лікування. Носіть ритейнер стільки часу, скільки рекомендує ваш ортодонт. Подумайте про необхідність закріпити чудовий результат вашого лікування, в яке ви вклали час та гроші.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11