Сьогодні споживання енергетичних напоїв дуже поширене. На жаль, навіть у дітей-підлітків дні швидкоплинні та переповнені спеціальними заняттями, репетиторами та активними видами спорту. Часу на ситне харчування мало, і енергію, що бракує, намагаються заповнити модними енергетичними напоями. Ми знаємо, що порожні калорії не замінять різноманітне харчування та поживні речовини. Але крім негативного впливу на здоров’я, чи немає регулярного вживання цих напоїв інших мінусів? На жаль, це так і наші зуби можуть бачити пошкодження.

Що обіцяє енергетичний напій?

Солодкий напій, який можна швидко збити, мабуть, надає енергії та пригнічує почуття голоду, при цьому його шкідливий вплив якийсь час залишається прихованим. Надмірне вживання енергетичних напоїв особливо шкідливе для організму маленьких дітей, що розвивається. Дефіцит поживних речовин бере своє: серед інших симптомів дефіциту можуть з’явитися високий кров’яний тиск, головний біль, напруга та безсоння. До речі, зубна емаль може бути сильно пошкоджена, що може призвести до руйнування та ослаблення зубів.

Енергетичні напої та ерозія зубної емалі

Солодкі, солодкі, газовані напої великі вороги зубної емалі. Оскільки один енергетичний напій може містити 8-10 чайних ложок цукру разом із кислотами, що містяться в ньому, це справжня бомба для захисного шару зубів — емалі. Зубна емаль, що піддається впливу кислот та цукрів, рано чи пізно піддається впливу та починається кислотна ерозія. Цей підступний процес протікає практично непомітно, зазвичай тільки відчуття болю звертає увагу на пошкодження зубів.

Яка порада стоматолога?

Найкраще рішення повністю відмовитися від енергетичних напоїв. І для наших зубів, і для здоров’я. Однак якщо ви затятий прихильник солодких, кислих напоїв, приділіть пильну увагу догляду за зубами. На додаток до регулярної та ретельної гігієни ротової порожнини настійно рекомендується проходити огляд у стоматолога раз на шість місяців або навіть частіше. Нам не слід чекати, поки єдиним способом врятувати наші зуби стане дороге та тривале втручання. Відновити зміни, що далеко зайшли, і ослаблений зубний ряд завжди складніше, ніж вчасно помітити початкові проблеми.

Ще одна порада: зверніть увагу на адекватне заміщення рідини, яке, по можливості, має бути вирішене питтям води. Питна вода не тільки замінює солодкі напої, але і є найбільш оптимальною рідиною для функціонування організму. Крім того, вода очищає зуби після їжі, під час їжі, чим не можна нехтувати, якщо в нашому світі, що швидко змінюється, немає можливості почистити зуби після обіду.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11