Ви, мабуть, не раз задавалися питанням, чи ушкоджує те, що ви їсте, ваші зуби. Відомо, що цукор є одним із найшкідливіших інгредієнтів для зубів, але чи знаєте ви, в якій формі його слід уникати? У сьогоднішній статті ви знайдете відповідь на питання, які продукти варто виключити зі свого раціону, щоби зберегти зуби здоровими.

Продукти, які найбільше шкодять зубам

1. Солодощі – напевно, нікого не здивує, що солодощі, що містять величезну кількість цукру, можуть нашкодити зубам. Цукор є їжею для бактерій у роті. Тому не менш важливо, ніж кількість цукру в даному продукті, скільки часу він залишається у роті та на зубах. До найшкідливіших солодощів відносяться льодяники іриски, помадка та інші солодкі закуски, що вимагають тривалого пережовування. Те ж саме стосується льодяників і льодяників, які через свою твердість можуть пошкодити емаль або сколити зуб.
2. СОЛОДКІ НАПОЇ – містять як перелічені вище цукру у великій кількості, так і кислоти, які також погано впливають на зуби. Вони можуть викликати такі проблеми, як кислотна ерозія емалі та карієс.
3. СИГАРЕТИ – на жаль, вони досі входять до щоденного “раціону” багатьох людей, які не уявляють і дня без сигарети. Крім низки шкідливих впливів на здоров’я всього організму, куріння сприяє утворенню зубного каменю, пародонтиту і зменшує кількість слини, що виробляється, що може викликати хронічну сухість у роті.
4. ЧИПС – багато людей не підозрюють, що можуть пошкодити зуби. Чому вони шкідливі? Тому що вони складаються в основному з крохмалю, який у слині розщеплюється на прості цукри, які, звичайно ж, небезпечні для зубів. Дістати стружку із зубів та рота дуже складно, а тверда стружка може пошкодити ясна.
до кави
5. КАВА – негативно впливають, насамперед, на естетику зубів, оскільки викликають зміну кольору. Але чи це все? Ну, ні. Через свою кислу природу кава може сприяти зростанню бактерій у роті та зубах, що, у свою чергу, сприяє утворенню карієсу.
Маємо, що повністю виключити певні продукти із щоденного раціону дуже складно. Тому не забувайте чистити зуби після кожного прийому їжі та полоскати рот. Якщо ви не можете почистити зуби в даний момент, спробуйте пити негазовану воду, це хороший спосіб прополоскати зуби в екстреній ситуації.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11