Лікування зубів може проходити безболісно і швидко за умови, якщо Ви дбаєте про своє здоров’я та відвідуєте стоматолога не менше ніж 1 раз на 6 месяців.

Чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим менш болісно і менш затратно обійдеться лікування.

Тому що процедура лікування карієсу на ранніх етапах його розвитку  – це просто обробити порожнину та відновити втрачену цілісність зуба пломбою.

Набагато складніше, довше та дорожче лікувати ускладнення карієса

  • пульпит — запалення судинно-нервового пучка;
  • періодоонтитзапалення простору навколо кореня зуба.

Хоча, навіть якщо ви сильно запустили своє здоров’я, лікарі Клініки Слаутинського зможуть вирішити найскладніші задачі і врятувати безнадійні зуби.

Сучасна медецина дозволяє зберегти зуби з такими патологіями, з якими ще декілька років тому вони підлягали тільки видаленню.

Лікування сьогодні – це безболісна процедура. Навіть прокол голкою при анестезії роблять з попереднім знеболенням – анестезуючим гелем (аплікаційна анестезія).

Зазвичай лікування початкового, середнього чи глибоко карієсу відбувається за один візит – постановкою пломби. 

Симптоми карієса:

реакція зуба на хімічні подразники (солодке, кисле).

Важливо!

При руйнуванні зуба менш ніж на 1/3, лікар закриє порожнину пломбою. При руйнуванні зуба більш ніж на  1/3  по міжнародним стандартам якості лікування зуб рекомендують накрити коронкою або відновити керамічною вкладкою.

І якщо вчасно не пролікувати карієс, бактерії вражають судинно-нервовий пучок – пульпу і виникає пульпит — більш глибоке і небезпечне ураження кореня зуба.

Симптоми пульпита:

  • тривала реакція на термічні подразники (холодне, горяче);
  • мимовільні нічні пульсуючі болі.

Лікування пульпита складніше і дорожче коштуватиме.

Тут лікар має видалити судинно-нервовий пучок з канала зуба, продезенфікувати канал, герметично закрити його за допомогою спеціальних матеріалів і тільки потім відновити зуб. Це лікування може бути проведено як в один, так і в декілька візитів.

Важливо!

При лікуванні пульпита головне – якісно очистити і продезенфікувати канал.

Якість обробки кореневого канала залежить від якості інструментів. В Клініці Слаутинського використовують як ручні, так і машинні інструменти для очистки і дезінфекції кореневих каналів тільки провідних світових виробників.

Крім того, в якості додаткового засобу стерелізації канала ми використовуєм лазер і ультразвук.

При якісно обробленому і герметично закритому каналі рецедиви і ускладнення практично не виникають!

Важливо!

Якщо видалили судинно-нервовий пучок, тобто зуб позбавлений живлення, він втрачає в своїй щільності більше 60%. Тому для захисту від пошкоджень і довговічності зуба за світовими стандартами лікування його необхідно накрити коронкою.

 

Якщо уражений зуб довго не лікувати, то через отвір в корені зуба з ураженої пульпи бактерії можуть проникнути в навколокореневий простір – періодонт. Він викликає в періодонті процес що носить назву періодонтит

Симптоми:

  • різкі болі, розпирання в області зуба, що посилюються від доторку до нього;
  • припухші губи, щік;
  • збільшення ясен;
  • рухливість зуба.

Іноді на яснах виявляють отвір, з якого витікає гній. Це фістульний хід, т.я. додатковий канал, який утворився для відтоку вмісту з інфікованої порожнини. Лікування парадонтитудуже серйозна і складна задача. Це захворювання може призвести до втрати зуба.

Варто пам’ятати, що на початкових стадіях карієс практично не викликає болісних відчуттів і діагностуються лише при огляді стоматологом. Тому необхідно відвідувати стоматолога два рази на рік! Завдяки своєчасним візитам в клініку, високим стандартам діагностики і якісному лікуванню можливо попередити руйнування і уникнути видалення зубів.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11