Можливо, не одна причина звички стискати/прати зуби, яку сьогодні можна побачити у багатьох людей. Головне у лікуванні цього захворювання – вміти його розпізнати. Тому що ця дія, яка зазвичай робиться уві сні, не викликає легко помітного дискомфорту.

Звичка стискати/скрегітати зубами називається бруксизмом. Хоча більшість суспільства має звичку стискати/скреготати зубами, кількість людей, які це усвідомлюють, дуже мало. Оскільки він непритомний під час сну, людина не усвідомлює стискання, вона може лише помічати результати. Головні болі, що посилюються вранці, особливо у скронях, біль у передній частині вух і щоках, ненормальний знос поверхонь зубів через скрегіт зубами, відчуття втоми на обличчі, чутливість зубів, виступаючі сліди зубів на язику країв і всередині щік може бути наслідком бруксизму.

Які причини бруксизму ?

До причин цього захворювання можна віднести стрес, дефіцит харчування, алергічні та ендокринні захворювання, порушення центральної нервової системи, генетичні фактори, вживання наркотиків, неправильний прикус, неправильне лікування зубів.

Які існують методи лікування бруксизму ?

Поведінкова терапія

Бруксизм можна контролювати, уникаючи таких факторів ризику, як куріння, алкоголь, кофеїн та наркоманія, підвищуючи рівень освіти, застосовуючи поведінкові стратегії, такі як техніки релаксації, гігієна сну, гіпнотерапія, когнітивно -поведінкові техніки.

Стоматологічне лікування

Пацієнти з діагнозом бруксизм повинні дотримуватись правил гігієни порожнини рота, дотримуватися режиму сну і вести здоровий спосіб життя. Регулярний контроль відіграє важливу роль у лікуванні, щоб запобігти подальшому пошкодженню порожнини рота та структур обличчя. Стоматологи відіграють велику роль у лікуванні бруксизму. Для вирішення проблеми скрегочення зубами можна виготовити нічну пластину (зубну шину) відповідно до структури рота та зуба пацієнта. Ці зубні бляшки можуть відрізнятися залежно від функції щелепи. Зубні шини запобігають надмірному змиканню зубів і таким чином не дозволяють м’язам перевтомлюватися. Це рухливі пристрої з твердого акрилу, які запобігають несумісності зубів і зносу зубів. Болючість м’язів при бруксизмі поєднується з головним болем, болем у вухах, хворобливістю жувальних м’язів, хворобливими спазмами м’язів. Накладання зубних шин є одним із поширених підходів до лікування для відпочинку та відновлення перевтомлених м’язів. Але шини не лікують пацієнта, вони просто дають йому шанс вилікуватись.

Фізіотерапевтичні додатки

Тут використовуються знеболювальні електричні струми, поверхневі та глибокі тканинні обігрівачі. Методи, що використовуються: акупунктура, черезшкірна електрична стимуляція нервів (ЧЕНС), ультразвук, масаж, холодні та гарячі аплікації, ін’єкції та вправи. Таким чином, біль у пацієнта зменшується, скорочені м’язи розслаблюються та створюється хороша база для розтягування укорочених тканин.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11