Ендодонтія – це особливий розділ стоматології. Якби ми пошукали в історичній номенклатурі, то виявили б, що термін виник як поєднання двох грецьких слів endo та odontos , які в перекладі означають усередині та зуб. Простіше кажучи, в центрі уваги ендодонтії є внутрішні простори зуба, тобто кореневі канали, тканини кореня і пульпа зуба. Ендодонтія займається лікуванням карієсу на запущеній стадії.

Як уже вказувалося, на ендодонтію вас направить стоматолог у той момент, коли карієс у зубі проникне дуже глибоко і викликає запалення нерва. Якщо ви час від часу відчуваєте нестерпний біль у ротовій порожнині, якнайшвидше відвідайте стоматолога, щоб карієс зник у початковій стадії і не доставляв вам подальших проблем. Якщо карієс досягає нервів, він може проникнути від них до кістки навколо зуба. Тоді видалити карієс та обробити уражену ділянку дуже складно.

Навіть якщо зуб покритий карієсом знизу до коріння, ендодонтист , звичайно ж, намагатиметься його врятувати. Якщо лікування кореневих каналів проведено правильно, зуб у роті продовжуватиме функціонувати та виконувати свою функцію, навіть якщо він фактично мертвий.

Ендодонтичне лікування зазвичай є дуже складною процедурою, яка потребує участі досвідченого стоматолога, який працює з максимальною точністю. Для обстеження потрібно відносно вимогливе обладнання, включаючи кілька електронних пристроїв, ручні інструменти високоякісні та інші матеріали. Сучасне ендодонтичне лікування не покривається страховкою, воно потребує великих фінансових витрат. Як правило, вона проходить у три етапи, природно під місцевою анестезією. У наступному параграфі ми обговоримо кроки крок за кроком.

Спочатку необхідно дістатися кореня зуба і видалити уражений нерв. У подальшому інфекційний вміст необхідно видалити на підставі обробки та можливого розширення кореневих каналів. На останньому етапі фахівець займається їх пломбуванням і зуб може продовжувати функціонувати. У ході процесу фахівець також видаляє залишки м’яких тканин, що входять до складу внутрішньої частини зуба, і додатково знезаражує тверді тканини, щоб запалення не поверталося на зуб. Після процедури також необхідно перевірити, чи немає рідини, що циркулює у прооперованій ділянці. Перевіряється, чи повністю закрито простір і чи дійсно мікроорганізми не мають шансів потрапити до нього.

На цьому робота стоматолога не закінчується. Тепер йде так зване постендодонтичне лікування. Зазвичай це робить той самий фахівець, який займався всією процедурою, тому що лікування зазвичай є безпосередньою її частиною. Він полягає в заповненні порожнини зуба або навіть його поверхні амальгамою, що розширюється, яка повністю пристосовується до потреб зубів під час і після затвердіння. Постендодонтія також включає можливе застосування коронки.

Після процедури пацієнта виписують із стоматологічного кабінету та рекомендують відпочити протягом кількох днів. Пацієнтам слід бути обережними при напрузі оперованого зуба, оскільки він буде досить чутливим. При болях стоматолог призначить препарати із знеболюючим ефектом.

Звісно, слід пам’ятати, що у разі будь-якого лікування слід очікувати невдачі. Проте в даний час завдяки досконалим знанням фахівців-стоматологів, технологічним підходам та сучасним інструментам успіх ендодонтії становить майже 100%. Оброблені таким чином зубні протези залишаються у роті своїх пацієнтів багато років після процедури.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11