Згідно з міжнародною статистикою, захворювання пародонту є однією з основних причин передчасної втрати одного або кількох зубів у більшості молодих людей. Щоб вчасно запобігти, діагностувати та вилікувати стан, що підпадає під цю категорію, дуже важливо вчасно викликати пародонтолога та мати деяку необхідну інформацію, пов’язану з пародонтологією.

Що це за пародонтологія ?

Пародонтологія – це розділ стоматології, який займається лікуванням захворювань ясен, таких як гінгівіт та пародонтит. Це спеціалізація, основною сферою діяльності якої є діагностика та лікування захворювань ясен та опорних тканин зубів.

Спеціаліст- пародонтолог – це той, хто подбає про цю дисципліну і найкраще зможе поставити правильний діагноз і порекомендувати терапію, щоб зупинити еволюцію або вилікувати захворювання пародонту.
Досвід лікаря дуже важливий для рекомендації відповідної терапії в залежності від рівня розвитку та складності кожного окремого стану. Не менш важливим є обладнання, яке використовується в терапії.

Що таке пародонтоз?

Захворювання пародонту, пародонтит або пародонтоз – це назва стоматологічного захворювання, спричиненого запаленням періодонту або підтримуючих тканин зубів. Цей періодонт, що включає ясна, кістка, зв’язок, що з’єднує зуб з кісткою, є тією частиною, яка утримує зуби у фіксованому положенні на дугах і виконує роль своєрідного амортизатора під час прикусу.

Захворювання пародонту починається із запалення ясен, що називається гінгівітом, яке може перерости в пародонтит, а може і не перерости в нього. Щоб не допустити розвитку та погіршення цього запалення, дуже важливо серйозно поставитися до симптомів і якнайшвидше записатися на прийом до лікаря-фахівця.

Які основні види захворювань пародонту?

Як ми вказували в попередньому пункті, є два основні типи станів або захворювань пародонту: гінгівіт та пародонтит.

гінгівіт

Гінгівіт – це перша форма пародонтозу. Виявляється запаленням та почервонінням ясен, частою кровоточивістю при чищенні зубів і навіть мимовільними кровотечами. На цьому етапі лунка зуба або кістка не торкається, і втрата зуба не є обов’язковим наслідком.

періодонтит

Пародонтит є наступною стадією розвитку стоматологічного захворювання, яке називається гінгівітом. Він захищає, якщо початкова фаза була вчасно помічена і були застосовані заходи чи методи лікування, необхідні зупинки хвороби. Пародонтит виникає, коли бактеріальний наліт потовщується і вражає тканини, що призводить до рецесії ясен та оголення кореня зуба. У цих умовах зуб стає рухливим і торкається кістки.
Існують ефективні методи лікування та медичні пристрої для виправлення будь-якої з цих ситуацій. Вся справа в тому, щоб якнайшвидше записатися на прийом до стоматолога- пародонтолога.

Симптоми пародонтозу

Будь-який початок захворювання проявляється рядом симптомів, які можуть бути постійними або випадковими. При захворюваннях пародонту, залежно від стадії, спостерігаються такі симптоми:

  •  Епізодична або постійна кровоточивість зубів при чищенні зубів, ударах по яснах або без видимої причини.
  •  Запалені ясна, яскраво-червоні, фіолетові і навіть синюшні;
  •  Неприємне дихання через розмноження бактерій та/або появи інфекцій;
  •  Афект смаку.
  •  Ретракція ясен, коріння зубів стає все більш і більш помітним;
  •  Біль під час жування
  •  Рухливість зубів.

Якщо ви відчуваєте якісь із цих симптомів, не ігноруйте їх!

Діагноз – пародонтит.
Щоб дізнатися, чи страждаєте ви на пародонтоз чи іншу стоматологічну проблему, єдиним рішенням є запис на прийом до стоматологічного кабінету.

Крім первинного клінічного спостереження, також необхідно зробити локальні рентгенограми або панорамну рентгенограму всієї порожнини рота.

Діагноз може бути поставлений лише у спеціалізованому кабінеті після аналізу рентгенограм та складання історії хвороби пародонту.

Лікування захворювань пародонту

Після встановлення діагнозу пародонтолог порекомендує найкраще рішення на лікування. Для ефективності та зупинки розвитку захворювання застосовують як негайні втручання, так і максимально правильні рекомендації щодо гігієни ротової порожнини.

Лікування гінгівіту

Лікування гінгівіту вимагає застосування спеціальної професійної профілактики у кабінеті. Це включає професійне масштабування і чищення за допомогою класичних інструментів або сучасного обладнання.

Лікування пародонтиту

Лікування пародонтиту потребує складніших втручань. Це можуть бути процедури місцевої дії, бактеріальна деконтамінація періодонту чи хірургічне лікування із застосуванням стоматологічних лазерів. Високопродуктивне обладнання забезпечує набагато кращі результати та набагато швидше відновлення.

Підтримуюча терапія

У разі захворювань пародонту підтримуюча терапія необхідна для зупинення розвитку захворювання та усунення проблем. Це робиться за допомогою періодичних сеансів переоцінки та максимально суворої санітарної обробки уражених ділянок.

У всіх цих зусиллях участь, розуміння та співпраця пацієнта мають важливе значення для досягнення та підтримки результатів.

Правильна гігієна ротової порожнини є обов’язковою для запобігання захворюванням пародонту та інших стоматологічних захворювань. Це включає: чистку зубів мінімум 2 рази на день, використання зубної нитки і міжзубних йоржиків, полоскання рота рідиною для полоскання рота і відвідування улюбленого стоматолога кожні 3 місяці.

Для профілактики, діагностики та лікування захворювань пародонту запишіться на консультацію зараз!

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11