Висипання при прорізуванні зубів турбує багатьох мам, тому про це варто поговорити. Докладніше про процес прорізування зубів ми вже писали . Ми докладно виклали типові симптоми і що робити, щоб прорізування зубів полегшилося. У цій статті ми пишемо про неприємний побічний ефект одного з симптомів – висипки.

Висипання – частина прорізування зубів?

Один із найбільш характерних симптомів — підвищена слинотеча — може спричинити додаткові проблеми. Оскільки при прорізуванні зубів у дитини слина тече практично безперервно, запобігти її попаданню на обличчя, підборіддя, шию та груди неможливо навіть за допомогою слини. Після цього на ділянках ванни в слині можуть з’явитися різні висипання. Ці висипання не слід плутати з висипаннями, спричиненими інфекційними захворюваннями, тому варто сказати про них кілька слів.

Висипання, викликане прорізуванням зубів, не заразне, і батьки можуть безпечно лікувати її вдома. Але корисно знати різницю між висипом при прорізуванні зубів та інфекційним висипом. Ось невелика допомога:

Висипання при прорізуванні зубів

Перші зуби прорізуються віком від 6 місяців до 1 року. У цей час немовлята зазвичай метушливі, і вони постійно виділяється слина. Ми вже рекомендували чимало рішень, щоб їх заспокоїти, тепер ми хотіли б вирішити проблему, спричинену слиною.

Підвищений слиновиділення створює ідеальні умови для бактерій, тому вони легко розмножуються на шкірі. Оскільки слина може містити травні ферменти та частинки їжі, вони можуть дратувати шкіру. Зазвичай ми бачимо плями червоного кольору, які можуть виділятися у вигляді шишок або призводити до потрісканої та сухої шкіри.

Лікування висипки при прорізуванні зубів

  • збереження шкіри дитини якомога чистішої та сухої
  • витирання слини, що накопичилася, зі шкіри
  • використання захисного крему (наприклад, Eucerin )
  • зміна промоклої постільної білизни та одягу
  • використання слизової тканини
  • обмеження використання пустушок, що «висять у роті»

Інші висипання

На жаль, у немовлят у багатьох випадках ми можемо відчувати висип, який, однак, викликаний іншими видами шкірних захворювань.

1. Прищі: вони зазвичай з’являються в перші тижні або місяці після народження на обличчі, носі, волосистій частині голови, шиї, спині, грудях і зазвичай проходять самостійно.

  • Атопічний дерматит: найпоширеніша форма екземи, яка зазвичай з’являється на колінах, ліктях або на обличчі. Типові суха, шкіра, що лущиться, свербіж, вкриті кіркою або мокнучі рани. Висипання можуть бути червоного, коричневого або сірого кольору. Оскільки слина при прорізуванні зубів дратує екзематичні плями, стежте за тим, щоб шкіра залишалася сухою. Щодо лікування ран бажано проконсультуватися з педіатром.
  • Інфекційна еритема, викликана вірусом парво : висипання зазвичай з’являється на обличчі, з блідістю навколо рота. Висипання також можуть з’являтися на руках, ногах, грудях, спині чи сідницях. Висипання, викликані вірусом Парво , можуть супроводжуватися свербежем, підвищенням температури, головним болем та нежиттю. Ці симптоми зазвичай покращуються та зникають протягом 7-10 днів.
  • Хвороба рук, ніг та рота. в ірусна хвороба рук, ящура також викликає висипання. Симптоми зазвичай вщухають протягом 7-10 днів: червоні плямисті висипання на долонях та підошвах, які можуть супроводжуватися виразками у роті, болем у горлі, лихоманкою, втратою апетиту. Заміни рідини та можливого полегшення болю зазвичай буває достатньо.
  • Менінгіт: менінгіт також може супроводжуватися появою висипу, тому до нього не слід ставитись легковажно.

 

Вірусна або бактеріальна інфекція обов’язково потребує лікування, якнайшвидше зверніться до фахівця при появі наступних симптомів:

  • напружена шия, в’яле тіло
  • світлочутливість
  • біль голови або сплутаність свідомості, підвищена сонливість
  • висока температура
  • холодні руки та ноги

Щоб виключити ризик зараження та серйозніші симптоми, а також забезпечити правильний догляд, обов’язково рекомендується відвідати педіатра.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11