Трохи є речей, про які ходить стільки ж міфів, як про наші зуби. Однак ці міфи коштували не одній людині повного набору зубів, великого болю, а також грошей на заміну зубів. Давайте переможемо їх разом і назавжди!

1. Карієс/пародонтит передається у спадок

Ваша бабуся вступила до шостого десятка свого життя з так званими хлопавками? У твого батька повний рот амальгами чи сучасніших білих пломб? Тоді ви можете подумати, що проблеми із зубами точно не обійдуть вас стороною. Не знімай штани, коли до броду ще далеко, а натомість візьми в руку зубну щітку. Найчастіше у підвищеному карієсі чи пародонтиті винні не гени, а переважно недостатня гігієна порожнини рота.

2. Мої зуби зруйнувалися під час вагітності

Вагітність зазвичай не є основною причиною руйнування зубів у жінок. Проте це правда, що, незважаючи на хорошу гігієну, гормональні зміни, пов’язані з вагітністю, можуть сприяти розвитку стоматологічних проблем. Під час нудоти, від якої страждає велика кількість майбутніх матерів у першому триместрі, pH ротової порожнини швидко змінюється, і тому зуби більш сприйнятливі до захворювань, ніж будь-коли. Багатьох жінок під час вагітності непокоїть, наприклад, підвищена кровоточивість ясен. Для запобігання демінералізації зубів майбутня мама має подбати про достатнє надходження кальцію. Звичайно жінці вкрай бажано відвідати стоматолога хоча б один раз під час вагітності.

3. Знімні зуби (імплантати)

Ваш стоматолог запропонував імплант ? Думка про те, що ваш дантист витягує з вас інструмент, схожий на вогнепальну зброю в офісі, змушує вас скуштувати, тому що щось має вистрілити імплантатом у кістку, чи не так? Залишіть свої турботи позаду і безперечно не чиніть опір цьому сучасному і високофункціональному якорю для зубних протезів. Ці найчастіше титанові зубні «коріння», що фіксують окремі зуби, мостоподібні протези, а також знімні протези в роті, вкручуються в щелепну кістку при малому хірургічному втручанні. Таким чином, для встановлення імплантатів потрібна не ліцензія на зброю, а спеціальний дриль.

4. Жувальна гумка витягує пломби

Якби все було так просто, то хвилини перебування у кріслі стоматолога та пачки коханої жуйки вистачило б, щоб видалити старі амальгами. Однак, якщо жувальна гумка дійсно вирвала пломбу, то пломба або була зроблена неякісно, або або старий і пошкоджений, або він відірвався від вашого зуба через погано віддалений і, отже, карієс, що продовжується, і вам насправді пощастило, тому що його вчасно виявили. Однак, як правило, добре зроблену пломбу жувальною гумкою не витягнути.

5. Молочні (тимчасові) зуби чистити не потрібно

Дуже небезпечний міф. Навпаки, бажано починати з ігрової та ненасильницької форми догляду за молочними зубами, як тільки у дитини проріжеться перший зуб. Ми не тільки позбавимо зуби від небезпечних бактерій, але й дитина незабаром звикне до загальноприйнятого ритуалу чищення зубів і почне сприймати його як природну частину особистої гігієни. У міру того, як дитина росте, вона проходить різні стадії “Я є”. Проте бажано допомагати йому чистити зуби, принаймні , доки йому не виповниться близько восьми років. Наші малюки можуть безпечно справлятися з цією інтенсивною моторикою лише через два роки після вступу до школи.

6. Молочні зуби не потрібно лікувати

Так, тримати маленького пацієнта, що бореться, в кріслі складно як для дантиста, так і для батьків, які будь-якої миті відчувають не менше болю, ніж їхні нащадки. Хоча всі втручання на тимчасових зубах як мінімум дуже неприємні для всіх причетних, навіть хворі дитячі зуби заслуговують на належний догляд, у тому числі і на можливий ремонт. Тому, якщо ваша дитина скаржиться, що болить зуб, у жодному разі не відкладайте візит до стоматолога. Крім того, що молочні зуби в цілому менші, вони мають слабкіший шар емалі порівняно з постійними зубами. За дуже короткий час карієс може вразити майже весь зуб та дійти до нерва. І така обробка тоді обійшлася б усім дорожче, ніж звичайне поверхневе свердління.

7. Карієс завжди болить

Якби це твердження було правдою, ми позбавили б пацієнта від незручностей, пов’язаних з регулярним рентгеном зубів. На жаль, це не так і коли зуб болить, зазвичай вже пізно. Верхній шар зуба, емаль, не містить нервових закінчень. Невеликий карієс не турбуватиме вас болем. Він тільки починає звучати сильніше, коли вражає не лише емаль, а й глибші шари тканин зуба. Тому не сподівайтеся на те, що зараз жоден зуб не болить, а краще регулярно відвідуйте стоматолога, який професійно оцінить стан ваших зубів.

8. Для очищення достатньо лише рідини для полоскання рота

Ви знаєте, навіщо потрібний дезодорант? Правильно, щоб подолати запах поту, що розкладається. Огидний? Може бути. Але саме так і працюватиме «чистка зубів» лише рідиною для полоскання рота. Як найкращий дезодорант не подарує вам відчуття свіжості, порівнянного з тим, коли ви виходите з душу свіжонамиленим , так і найкраща рідина для полоскання рота, що обіцяє вбити 99% бактерій за допомогою спирту, що міститься в ній, не замінить ідеальне механічне видалення зуба. допомогою звичайної зубної щітки, однокомпонентної щітки, міжзубної щітки та, можливо, тампонів на мові, що завершується полосканням рота ополіскувачем для нашого гарного самопочуття. Зубна щітка просто потрібна.

9. Зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі

Ранок для краси та вечір для здоров’я. Якщо вас турбують неприємні відчуття в роті, можна позбутися від нальоту, що зароджується, і злегка освіжати подих кожен раз, коли ви опиняєтеся. Але це необов’язково. Якщо ви правильно чистите зуби, то достатньо тягнутися до щітки та улюбленої пасти вранці після пробудження та ввечері перед сном.

10. При кровоточивості ясен краще пропустити чищення

Цей міф, напевно, був спростований кожним із нас, коли ми вперше (або знову через довгий час) розпочали ретельне чищення міжзубних проміжків. Десни, які довгий час не доглядали належним чином, схильні до запалення, що проявляється, зокрема, підвищеної схильністю до кровоточивості. Тому, якщо ми пропустимо чищення більш тривалий період, стан ясен не поліпшиться саме собою. Навпаки. Якщо причиною кровотечі є недбале ставлення до гігієни (а не загальне широке запалення в організмі, що потребує комплексного лікування антибіотиками), то хвороба тільки перекинеться з ясен на пародонт, якщо її не очистити. Таким чином, своїм невіглаством (чи зручністю) ми працюємо над реальною проблемою – пародонтитом.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11