Карієс зубів – одна з найчастіших проблем, з якими пацієнти звертаються до стоматологічних клінік. На жаль, багато дорослих досі борються з цією проблемою, а карієс часто вражає і дітей. Однак існує безліч ефективних і простих способів запобігти цьому стоматологічному захворюванню.

Як уникнути руйнування зубів?

  1. Очистіть зуби. Теоретично кожен з нас знає, що регулярне чищення зубів вранці та ввечері необхідне. Однак на практиці не всі дотримуються цього принципу. Особливо ця проблема з’являється у дітей, які не беруть до рук зубну щітку та пасту за власною ініціативою . Однак це є основою щоденної профілактики карієсу. Вже через деякий час після чищення зубів починають утворюватися відкладення. Через кілька десятків годин вони тверднуть і перетворюються на зубний камінь, який неможливо видалити простим чищенням через тиждень. Це все пов’язано зі складом слини, багатої на мінеральні солі, які взаємодіють з бляшкою, яка потім мінералізується.
    Наліт і зубний камінь ушкоджують зуби та демінералізують їхню емаль. Бактерії, що накопичуються в зубному нальоті, сприяють закисленню середовища у роті. Виділяються кислоти ушкоджують емаль, у результаті зуби втрачають свій природний захист і піддаються більшому впливу бактерій, які викликають карієс і прискорюють руйнування зубів. Крім того, зубний камінь на краю ясна сприяє виникненню та розвитку пародонтиту, що ускладнює правильний догляд за порожниною рота – у вузьких проміжках між яснами та зубним каменем накопичуються бактерії, які важко прополоскати. Найбільш поширеною проблемою, викликаною накопиченням зубного каменю, є гінгівіт, за яким слідує пародонтит.
  2. Використовуйте зубну нитку, міжзубні щітки та рідину для полоскання рота. Одного чищення може бути недостатньо, тому вам також слід скористатися міжзубними йоржиками, рідиною для полоскання рота та зубною ниткою. Завдяки міжзубним йоржам та зубній нитці ми можемо дістатися до важкодоступних місць, які неможливо очистити звичайною щіткою. З іншого боку, рідина для полоскання рота має антибактеріальні властивості, освіжає порожнину рота та зменшує утворення зубного нальоту.
  3. Їжте здорову їжу. Правильне харчування корисне не лише для нашого здоров’я, а й для наших зубів. Насамперед слід обмежити вживання солодощів, які, на жаль, згубно впливають на зуби. Навпаки, збільште споживання каріостатичних продуктів, що захищають зуби від карієсу. До них відносяться молоко та молочні продукти, яйця, цільнозерновий хліб, свіжі овочі та фрукти, а також зелений чай.
  4. Регулярно відвідуйте стоматолога ! Більшість із нас відвідують стоматологічний кабінет лише тоді, коли у нас починають хворіти зуби. На жаль, багато хто приходить пізно. Чим раніше ми виявимо будь-які ознаки карієсу, тим ефективнішим буде лікування. Дуже важливу роль у профілактичних заходах відіграє регулярне відвідування стоматолога, профілактичний огляд слід проходити не рідше ніж один раз на півроку. Стоматолог не тільки перевірить стан наших зубів, а й допоможе підібрати відповідну зубну щітку та пасту, навчить правильно чистити зуби.
Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11