
Чи є дитина, яка жує жуйку в школі, грубою? Можливо, ні!
Часто, говорячи з батьками про те, як важливо чистити зуби своїм дітям, нам кажуть, що у шкільному середовищі, у «очній» формулі цей принциповий профілактичний маневр складно реалізувати на практиці . Фактично, у деяких школах чистка зубів після їжі у шкільній їдальні не дозволена або, принаймні, не заохочується належним чином.
Ситуація з пандемією не покращила ситуацію і використання зубної щітки в школах було заборонено, вважаючи її можливим засобом зараження Covid-19.
Низька культура щодо гігієни ротової порожнини дітей у шкільній системі, на жаль, має негативні наслідки, збільшуючи ризик розвитку карієсу у дітей.
В очікуванні дедалі ширшого поширення базових понять про заходи стоматологічної профілактики у школах, але з огляду на те, що бактеріальний наліт і карієс тиражуються незалежно від бюрократичного процесу, є щось, що ми можемо зробити негайно, щоб допомогти дітям не зіпсувати зуби?
Відповідь позитивна: ми можемо скористатися дуже корисною рекомендацією, яка міститься в рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я щодо профілактики карієсу у дітей.
Ми можемо давати нашим малюкам жувальну гумку після їжі, коли вони не мають можливості почистити зуби.
Це, безумовно, правильна поведінка, яка, хоч і не замінює використання зубної щітки та зубної пасти, захищає від ризику виникнення карієсу.
Жувальна гумка без цукру
Важливо те, що жувальна гумка містить цукру, тобто. підсолоджується поліолами (наприклад, ксилітом), які не можуть засвоюватися карієсогенними бактеріями для виробництва кислот, що викликають карієс.
Десни цього типу сприяють підтримці здоров’я порожнини рота, оскільки допомагають видаляти залишки їжі та бактеріальний наліт із зубів, стимулюють вироблення слини.
Зокрема, ксиліт має важливу профілактичну активність щодо карієсу, знижуючи концентрацію карієсогенних бактерій та зменшуючи їх здатність виробляти кислоти.
Звичайно, не забудемо попередити вихователя, що жувальна гумка використовуватиметься нашою дитиною як гігієнічний захід, а не як форма грубості. Це робиться для того, щоб дитина, крім шкоди від неможливості почистити зуби, ризикує отримати образу у вигляді догани!