Імплантологія – вкрай важливий напрямок стоматології, у тому числі естетичної стоматології, завдяки якій пацієнт може розраховувати на повне відновлення відсутніх зубів та відновлення комфорту та якості життя щодня. Чи можуть зубні імплантати викликати алергію?
Зубні імплантати – з погляду фізіології та біомеханіки – найкраща заміна вашому власному зубу, особливо його кореню. Їх поміщають у щелепу. Імплантати у поєднанні з протезною реконструкцією у вигляді коронок, мостів, протезів повністю відновлюють функціональність та естетику зубів. Імплантація зубів дозволяє уникнути багатьох несприятливих наслідків після втрати зубів.
Матеріали, з яких виготовляються зубні імплантати, повинні мати сертифікат медичної якості та відповідати певним стандартам. В даний час у стоматології базовими матеріалами для виготовлення імплантатів є цирконій та титан у чистому вигляді або з додаванням інших металів.
Імплантати найвищої якості відповідають найсуворішим стандартам біологічної сумісності, що гарантує відсутність алергічної реакції, запалення чи інших патологічних процесів.
Якість зубних імплантатів та алергічні реакції
Найбільш популярними імплантатами є титанові та цирконієві імплантати, які нещодавно з’явилися на ринку та продовжують набирати популярності. Обидва розчини мають високу біосумісність – це означає, що тканини організму не сприймають їх як сторонні тіла і не активують захисні механізми, які спробують відторгнути матеріал. Через війну відбувається повна остеоінтеграція, тобто. стовідсоткове зрощення зубного імплантату з кісткою, потім зазвичай йде кілька місяців.
Ці імплантати дуже стійкі до корозії і мають чудові механічні властивості. Вони абсолютно безпечні, не доставляють дискомфорту пацієнтові та дуже естетичні.
Високоякісні зубні імпланти виготовляються з біологічно чистого титану, без домішок та добавок і не викликають алергічних реакцій, але їхнє виробництво потребує великих витрат часу та коштів. Це, звичайно, створює більш високу ціну, але гарантує відсутність алергічної реакції.
Використання імплантатів, виготовлених з домішок різних металів (нікель, ванадій, ніобій, паладій, цирконій, алюміній) може викликати небажану імунну реакцію. Вони також можуть викликати фіброз, металоз, гіпертрофію та подразнення м’яких тканин навколо імплантату. У найгіршому випадку імплант необхідно видалити.
Пацієнтам, схильним до алергічних реакцій, стоматолог може порекомендувати тести на алергію на метали, які використовуються під час виготовлення тієї чи іншої імплантату. Однак такі випробування виправдані у разі імплантації імплантату, що містить їх суміш.
Зубні імплантати – гідна заміна
Зубні імплантати допомагають запобігти втраті кісткової маси, впливають на стан здорових зубів пацієнта та є відмінним методом лікування при втраті зубів через пародонтит. Крім того, вони гарантують біосумісність, є економічною альтернативою лікуванню, забезпечують високу довговічність і, на думку стоматологів та пацієнтів, є рутинною процедурою з дуже низьким ризиком. Пацієнтам із зубними імплантатами не потрібно турбуватися про фонологічні дефекти, такі як нерозбірливість, порушення розбірливості мови або проблеми з їдою. Це, безперечно, одна з найкращих інвестицій у здорову та красиву посмішку.