«Чи не нашкодить фтор у зубній пасті моїй дитині?», яку задають сьогодні багато батьків. Я прийшов, щоб відповісти на ваше запитання. Як і у всіх сферах життя, спосіб зрозуміти, криється у кількості введеної дози.

Фтор

Він зупиняє розвиток карієсу, що утворився в емалі, яка є найближчим до поверхні зуба шаром, та перешкоджає утворенню нового карієсу. Не слід забувати, що однією з умов прорізування здорових зубів є те, що молочні зуби залишили ротову порожнину здоровим чином. Тому дуже важливо не допустити утворення карієсу, поки молочні зуби знаходяться в роті, і прищепити дитині звички до гігієни порожнини рота.

Хоча вік 2 років вважається підходящим для використання зубної пасти з фтором у дітей, вік, у якому дитина вчиться плюватися і розуміє, що вона не повинна ковтати зубну пасту, є віком, в якому вона може почати використовувати зубну пасту з фтором.

ЩО ТАКЕ ОТРУЄННЯ ФТОРОМ ? ЧИ МОЖЕ ФТОР В ПАСТІ ВИКЛИКАТИ ОТРУЄННЯ?

Щоб виникла така ситуація, як отруєння фтором, фтор має потрапити до системного кровотоку. Однак фтор у пасті наноситься поверхнево на зуб і випльовується. Якщо ваша дитина не їсть пасту з тюбиків, говорити про токсичність фтору через пасту не доводиться.

Для токсичності фтору необхідно розрізняти короткострокову та довгострокову. У короткостроковій перспективі токсичність фтору виникає з високою швидкістю надмірного поглинання фтору одночасно. Це може статися внаслідок неконтрольованого місцевого застосування фторидів. Для виникнення довгострокової фторидної токсичності потрібне постійне та регулярне поглинання невеликої кількості фтору протягом тривалого часу. Така ситуація найчастіше зустрічається в регіонах, де вміст фтору в питній воді підтримується вище за оптимальний рівень.

Дітям старше 6 років з високим ризиком розвитку карієсу рекомендується використовувати фторвмісні рідини для полоскання рота, аплікації гелів та розчинів домашнього типу. При місцевому застосуванні фтору гостра токсична доза пропорційна масі тіла. У зв’язку з цим дуже важливо застосовувати фторид у відповідній дозі під контролем та з відома лікаря.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11