
Шкідливі стоматологічні звички торкаються багатьох пацієнтів і саме тому ми підготували список тих, які найчастіше прокрадаються у повсякденне життя.
-
Зуби «як інструменти»
Відкриття пляшок, кусачки, олівці чи клейка стрічка… Наша винахідливість не знає меж. Якщо ми робимо такі дії, це часто призводить до порушення прикусу, розщеплення зубів, не кажучи вже про мікроорганізми, виявлені на цих предметах.
-
Зубна щітка надто жорстка
Варто відзначити, що жорсткіші щетинки не найкращі для наших зубів. Сильне тертя ушкоджує емаль і дратує ясна. Зубна щітка повинна мати однакову довжину щетинок, вона має бути середньою м’якістю або м’якою. Щітки з більш жорсткою щетиною рекомендуються людям із сильною зміною кольору зубів та курцям. Ви повинні міняти зубну щітку кожні 3 місяці або після хвороби чи герпесу.
-
Жувальна гумка протягом тривалого часу
Жувальна гумка рекомендується після їжі, оскільки вона допомагає очистити зуби та підтримує правильний рН у роті. Тим не менш, ми не повинні жувати його занадто довго – краще, поки він не втратить свій смак.
-
Обгризання нігтів
Крім естетичного аспекту зовнішнього вигляду рук, є нігті не корисно і для зубів. Впливає на мікротравми емалі та призводить до гінгівіту. Крім того, це викликає перевантаження тканин пародонту та скронево-нижньощелепного суглоба. Зазвичай, звичка одностороння (асиметрична) і деформація виникає в місці приміщення руки в рот.
-
«Підборіддя»
Напевно, це трапляється з усіма нами. Працюючи, читаючи, думаючи, ви підпираєте підборіддя рукою. Якщо ви робите це іноді, це не має значення. Що ж, якщо це стала звичка, ви ненавмисно створюєте навантаження на зуби, які стискаєте, що може призвести до тріщин і зносу зубів.
Здорові та красиві зуби – мрія кожного. Тому ми маємо долати шкідливі звички, які можуть пошкодити наші зуби.