Жування не тільки корисне для зубів, воно особливо потрібне для правильного навантаження на зубний ряд. Тільки так ми можемо запобігти втраті кісткової маси, розхитування зубів та їх подальшій втраті.
Тому стоматологи рекомендують їсти якомога більше твердої їжі.
Що робити, щоб мати здорові зуби?
Слабкі, хворі зуби не тільки роблять наше життя естетично нещасним, а й не можуть виконувати свою функцію. Недостатнє жування сприяє погіршенню стану зубів та згодом призводить до серйозних захворювань. Що радить стоматолог?
- Приділіть увагу ретельному та регулярному догляду за порожниною рота. Ретельно чистіть зуби щонайменше двічі на день і використовуйте інструменти для міжзубного чищення, щоб повністю видалити залишки їжі. Хоча жування очищає поверхню зубів, цього в жодному разі недостатньо для підтримки чистоти зубів. Більшу частину поверхонь зубів можна очистити тільки за допомогою зубної щітки і засобів для чищення міжзубних проміжків.
- Не забувайте і про регулярні огляди у стоматолога. Відвідуйте стоматолога двічі на рік, він виявить початкові проблеми, невидимі для ока, і вилікує їх просто та економічно. Таким чином, можна уникнути наступних більш складних та дорогих процедур.
- Якщо ми не маємо можливості почистити зуби після їжі, ми також можемо використовувати для очищення зубів жувальну гумку без цукру.
- Якнайбільше пережовуйте, щодня їжте сирі овочі та фрукти, не подрібнюйте їжу (крім випадків, коли це необхідно в особливих випадках). Якщо ми не будемо регулярно і рівномірно навантажувати зуби, вони згодом розхитаються.
Жування – важлива фізіологічна функція
• Зуби виконують кілька завдань. Здорові та рівні зуби необхідні для проязик, для естетики гарної посмішки, а задовільне жування – основа гарного травлення. Різець – іклами ми відкушуємо і хапаємо їжу, а премолярами і молярами подрібнюємо її. Коли дрібноподрібнена їжа поєднується зі слиною, вона стає пастоподібною і легко перетравлюваною. Тому хороше жування також важливе для підтримки загального здоров’я.
- Крім того, жування в дитинстві сприяє здоровому зростанню щелеп та зубів та забезпечує їх нормальний розвиток. Тому важливо, щоб наші діти жували якнайбільше. Обов’язково давайте їм продукти, які потребують ретельного пережовування.
- Ми також можемо використовувати жувальну гумку без цукру для здоров’я наших зубів. Регулярне жування сприяє збереженню цілісності зубів та покращенню стану жувальних м’язів. Під час жування збільшується вироблення слини, що сприяє видаленню залишків їжі із зубів. Це запобігає утворенню зубного каменю та карієсу. Однак важливо знати, що корисний ефект від жування ефективний тільки в тому випадку, якщо воно виробляється без цукру і триває не більше 5-10 хвилин щоразу.
Не бажано перевантажувати жувальні м’язи та суглоби. Тому рекомендується жувати протягом максимум 10 хвилин після їди, як рекомендують стоматологи. Сміливо звертайтесь до нас зі своїми питаннями!