Які причини та частота травм зубів?

Приблизно 30% дітей у якийсь момент переносять різні рото -зубні травми. До травм порожнини рота належать зуби, які можуть бути викинуті, зламані, зміщені зі свого місця, застрягнути в щелепі або вивихнуті, переломи кісток, а також травми м’яких тканин.

Періодом, що сприяє травмі зубів, є період у дітей раннього віку (1-2 роки), коли вони вчаться ходити або за рахунок сидіння в ліжку, колясці, часто при смоктанні пляшечки або якоїсь іграшки, яка виконує роль тупого тіла. Також ще однією віковою категорією з високою частотою травм є діти 7-9 років, залучені до ігрових нещасних випадків/сварок або заняття спортом. На жаль, це період формування коренів різців, що ускладнює супутні явища.

Різцева область, особливо верхня, найбільш відкрита. Найбільше страждають верхні центральні різці, як через їхнє колишнє положення на дузі, так і особливо в тих випадках, коли вони виступають вперед (більше «виходять назовні»).

Які є види травм зубів?

Зубощелепні травми можна розділити на:

  • Забиті місця – з’являються в результаті малоінтенсивної травми і характеризуються розмозженням волокон зв’язок і періапікальних тканин. Часто повернення до норми відбувається швидко, і явища можуть залишатися непоміченими, але іноді ускладнення можуть виявлятися пізно, такі як втрата життєздатності зубів (спостерігається зміною кольору травмованого зуба ) або пародонтальні інфекції.
  • Вивихи – вважаються серйозною формою травми, оскільки впливають як прогноз життєздатності зубів, а й у ризик втрати зубів. Вивихи можуть бути частковими (зуб рухається в альвеолі і зміщення більш менш виражено) і тотальними (зуб вигнаний з альвеоли).
  • Перелом – може бути коронарним, корінцевим або вінцево -корінцевим.

Своєчасне лікування має вирішальне значення для довгострокового здоров’я зуба. Надання невідкладної допомоги протягом перших 30 хвилин після травми може мати вирішальне значення для збереження чи втрати зуба.

У випадку, якщо зуб повністю вирваний (викинутий) з рота, важливо, щоб він був витягнутий і витриманий в молоці або сольовому розчині або, у гіршому випадку, у воді, без попереднього очищення або протирання. Зуб потрібно тримати з рівня коронки, а не з основи (кореня), щоб не травмувати зв’язки. Лікар-фахівець очистить його та пересадить у найкоротші терміни! Однак відрив зуба пов’язаний із досить непередбачуваними результатами після лікування. Реплантовані зуби розвиваються з часом резорбція кореня та зубощелепний анкілоз. При вивиху зубів дуже важливо придушити у дитини смоктальні звички (пальчик, соску, соску), щоб полегшити іммобілізацію та загоєння зуба.

Якщо зуб неможливо реплантувати, залежно від віку дитини можна використовувати фіксовані або мобільні фіксатори простору для забезпечення фізіогномічної або жувальної, фонетичної функції.

Подаруйте дитині здорову усмішку!

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11