Новонароджений: світ, який потрібно пізнати, навіть щодо зубів

Кажуть, що коли народжується дитина, народжується і мати. Немає нічого вірніше: молода мама день за днем навчається піклуватися про свою дитину, накопичуючи важливі уявлення та знання про нове життя, яке вона принесла у цей світ.

Зокрема, для здоров’я новонародженого молода мама повинна дотримуватися вказівок спеціалістів, які спеціально займаються педіатрією та дитячою медициною. Навіть щодо зубів необхідно проконсультуватися зі спеціалізованим медичним персоналом, щоб отримати найкращі рекомендації для ніжного віку дитини.

Догляд за зубами ще до народження

Фігура, присвячена догляду молочних зубів, – це дитячий стоматолог (чи дитячий стоматолог).
Ще до народження малюка дитячий стоматолог дає корисні поради, пов’язані з профілактикою будь-яких патологій, які стосуються ротового апарату майбутньої дитини.

Насправді молочні зуби формуються вже під час внутрішньоутробного життя, зазвичай на шостому/сьомому тижні вагітності (закінчуючи у віці 20-24 місяців), коли у плода починають формуватися зубні пластинки, з яких 20 молочних зубів зуби, а згодом і 32 постійні зуби; з двадцятого тижня вагітності, навпаки, формується емаль.

Для розвитку здорових кісток і зубів майбутній дитині необхідні мінеральні речовини, які вона знаходить у тому, що їсть та п’є матір. З цієї причини лікар-стоматолог, який спеціалізується на дитячій стоматології, може передати майбутній мамі основні вказівки щодо режиму харчування, адже збалансоване харчування під час вагітності має важливе значення для правильного розвитку майбутніх зубів дитини: якщо мама любить гарне здоров’я ротової порожнини, дитина також виграє.

Молочні зуби: що потрібно знати

Як тільки дитина народиться, нова мати також буде стурбована тим, що на медичному жаргоні називається «першим прикусом», щоб відрізнити її від постійного прикусу дорослої людини. Хоча молочні зуби вже включені і частково обвапнені в кістках щелепи, молочні зуби, як правило, з’являються лише через кілька місяців після народження.

Зуби поступово прорізуються через ясна і зазвичай з’являються приблизно на шостому місяці життя. У нормі першими прорізуються молочні зуби – це два нижні центральні різці; решта зубів поступово слідує у досить певній хронології, навіть якщо зубний ряд кожного новонародженого є унікальним випадком (наприклад, деякі діти вже народжуються із зубом, як правило, нижнім різцем, а іншим доводиться чекати ще 7-7 років). 8 місяців до появи молочного зуба).

Згодом прорізуються нижні та верхні бічні різці (7-10 місяців та 8-11 місяців відповідно). Перші моляри прорізуються в 10-16 місяців, ікла – в 16-20 місяців, а другі моляри – в 20-30 місяців.

Для кожної зубної напівдуги молочні зуби діляться наступним чином:

  • різці (1 центральний + 1 бічний)
  • 1 ікло
  • 2 моляри (відповідно звані «перший» та «другий» моляри).

Премоляри та зуби мудрості відсутні.

Які симптоми прорізування зуба?

Молода мама може легко помітити, що починається період прорізування молочних зубів. Як? Просто візьміть до уваги деякі симптоми, такі як почервоніння та запалення ясен, і через кілька днів можна буде відчути шорсткість зуба, який ріже ясна на дотик. Зазвичай у цей час дитина має найбільший біль.
Іншими симптомами прорізування зубів можуть бути: дратівливість і плач, особливо вночі, кисле випорожнення або діарея, проблеми зі сном або лихоманка. Останнє пов’язано не так з тим, що прорізується зуб, як з більшою слабкістю імунної системи в такий делікатний момент життя новонародженого.
Ще однією безпомилковою ознакою прорізування зуба є підвищене слиновиділення та рясне виділення слини: це також може статися за багато тижнів до того, як проріжеться справжній зуб. Часто потім у дітей, принаймні, у критичні дні, коли зуб прорізає ясна, знижується апетит.

Деякі натуральні засоби від болю при прорізуванні зубів

Поява зубів може бути дуже болючим моментом у житті немовлят та дітей; тому доречно, щоб молоді матері були проінформовані про те, що існують деякі природні системи та засоби для полегшення симптомів прорізування зубів. Це, зокрема, ігри в укуси та гель для нанесення на запалені ясна.

У продажу є жувальні іграшки з різних матеріалів та форматів, які потрібно попередньо помістити в морозилку , а потім запропонувати дитині, яка із задоволенням візьме їх у рот, відчувши свіжий та твердий матеріал. Оскільки холод полегшує біль і діє як м’який анестетик, було б корисно приготувати домашнє морозиво, можливо, на основі одних фруктів, щоб пропонувати дітям під час гострого болю.

Крім того, існують спеціальні гелі на основі натуральних речовин , таких як алое віра, які можна намазувати на запалені ясна новонароджених кілька разів на день, щоб зменшити біль, печіння та дискомфорт. Навіть трохи теплого ромашкового чаю допоможе заспокоїти дитину, особливо якщо у неї проблеми зі сном.
Зрештою, якщо новонароджений перебуває на грудному вигодовуванні, у гострій больовій фазі він, ймовірно, знайде полегшення, якщо прикладеться до матері: материнське молоко не тільки живить, а й «обіймає», і є одним із найкращих ліків від страждань немовляти маленькі.

Чищення ясен та молочних зубів

Навіть якщо новонароджений ще харчується в основному молоком або напіврідким дитячим харчуванням, зуби слід чистити зубною щіткою та зубною пастою, як тільки вони повністю проріжуться з ясен , як правило, близько 8-10 місяців. Фактично, після їжі залишки їжі прилипають до зубної емалі і проникають у ясенний комірець, змінюючи рН порожнини рота та сприяючи утворенню зубного нальоту та карієсу.

Але увагу до гігієни порожнини рота потрібно починати з народження, якщо ми хочемо забезпечити максимальний добробут дитини та запобігти запаленню та дискомфорту. Перед початком прорізування зубів немає необхідності і показань у використанні зубної щітки: на цьому етапі для очищення рота дитини досить обережно протерти ясна і кілька зубів, що прорізуються, стерильною вологою марлею, обгорнутої навколо пальця, або відповідний гумовий палець.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11