Красива посмішка та рівні зуби дитини – не єдині наслідки, до яких може призвести носіння брекетів у юному віці. Регулярні візити до дитячого ортодонту – це ще й спосіб позбутися від дефектів мови або асиметрії обличчя. Більше того, досить ранній початок ортодонтичного лікування може призвести до носіння лише знімного апарату, а не постійного. Дізнайтесь, що і коли дитячий ортодонт може запропонувати найменшим.

Коли вперше вести дитину до ортодонту ?

Батьки багато дбають про здоров’я своєї дитини, але завдяки правильній профілактиці та швидкому реагуванню вдається уникнути серйозніших проблем. Одним із її завдань є контроль за розвитком зубів у малюків, який слід розпочинати ще у дошкільному віці. Якщо батько сам не помічає симптомів, які повинні привести до відвідування ортодонтичного кабінету, перше відвідування рекомендується у віці 7 років.

Максимального віку початку лікування зубів в дітей віком немає. Однак, обмірковуючи рішення відвести наймолодшого до ортодонта або дитячого стоматолога, завжди пам’ятайте, що дефекти зубів та прикусу лікуються набагато простіше та швидше, а іноді їх можна усунути лише у дитячому віці. Це пов’язано з розвитком структур, що продовжуються, з яких складаються зуби.

Молочні зуби та ортодонтичне лікування

Молочні продукти можуть вплинути на рішення записати вашу дитину до дитячої ортодонту. Насамперед їх передчасна втрата (тобто у віці до 5-6 років) має стурбувати батьків і змусити їх звернутися до лікаря. Набагато частіше обговорюється питання, чи можна розпочинати ортодонтичне лікування, коли ще не випали молочні зуби. Якщо батько помічає наведені нижче симптоми, візит до лікаря можна і потрібно запланувати до того, як виросте постійний зубний ряд. Раннє ортодонтичне лікування можна проводити, коли в роті є молочні зуби, якщо воно може зупинити погіршення прикусу. Крім того, тоді можна уникнути необхідності видалення постійних зубів через встановлення брекетів, а також складного та тривалого лікування в майбутньому.

Неправильний прикус – коли звертатися до дитячого ортодонту ?

Не кожен з батьків знає, що ситуації, у яких необхідний дитячий ортодонт, не обмежуються явно видимими порушеннями прикусу. У поведінці або зовнішньому вигляді наймолодшого можна виділити ряд симптомів, які допоможуть батькам діагностувати необхідність відвідування ортодонту.

 • ротове дихання, постійно відкритий рот або утруднене закривання рота;
 • труднощі з відкушуванням та пережовуванням їжі;
 • часте стискання зубів або скрегіт;
 • передчасна втрата молочних зубів (наприклад, внаслідок карієсу чи нещасного випадку);
 • криво зростаючі зуби;
 • надмірна скупченість зубів;
 • немає місця зростання постійних зубів;
 • великі щілини між зубами;
 • видима асиметрія особи;
 • надмірно втоплений або виступаючий підборіддя або губа;
 • виступаючі верхні передні зуби;
 • зворотний прикус – нижні зуби попереду верхніх ;
 • перехресний прикус – тонка верхня або нижня зубна дуга.

Ортодонтичне лікування дітей та дефекти мови

На прийом до ортодонту може порекомендувати як дитячий стоматолог, а й логопед. Дефекти мови та прикусу, в т.ч. лисп, або так званий відкритий прикус, оскільки вони часто нерозривно пов’язані між собою.

Перший крок у разі виявлення неправильної вимови – звернення до логопеда, який оцінить, чи підходять проблеми з правильною вимовою звуків для лікування дитячого ортодонта. Однак , щоб запобігти цьому, батьки повинні постаратися відучити свого малюка від шкідливих звичок, таких як тривале смоктання соски, а потім великого пальця. Також варто відучити дітей гризти нігті або кінчики олівців та ручок. Однак якщо це не спрацює, то правильним вибором буде поєднання логопедичної діяльності з діяльністю дитячого ортодонту.

Дитячий ортодонт – перший візит

Батько має насамперед спробувати переконати малюка, що це буде спокійна та безболісна зустріч. Щоб консультація була максимально плідною, рекомендується зробити пантомографічний знімок.

Пантомонографічне зображення показує структури ротової порожнини за допомогою рентгенівських променів. Ціна рентгена зубів не висока. На огляд слід йти із напрямком від дитячого стоматолога. Пантомограма дозволить дитячому ортодонту побачити не тільки будову зубного ряду, а й кістки нижньої, верхньої щелепи, верхньощелепної пазухи, твердого піднебіння та скронево-нижньощелепних суглобів.

Перед візитом запропонуйте дитині якнайретельніше почистити зуби – це все, що потрібно для підготовки. Решта в руках ортодонта , який під час візиту може порекомендувати інші необхідні аналізи, необхідні перед можливим встановленням брекетів . Батько також повинен підготуватися до розмови з лікарем, який може поставити питання, пов’язані з розвитком та здоров’ям дитини.

Коли можна встановлювати ортодонтичний апарат дитині

Може статися так, що дитячий ортодонт вважає за доцільне з часом відкласти установку брекетів . Зазвичай це пов’язано з необхідністю корекції стану та положення зубів у роті. Цей процес називається консервативним лікуванням. У завдання дитячого ортодонта входить також ретельне очищення зубів, тобто. видалення нальоту. Слід також попередити маленького пацієнта, що візит, під час якого будуть встановлюватися брекети , може зайняти кілька годин. Їх точну кількість визначити складно, тому варто виділити це цілий день.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11