Дійсно важливо підійти до маленького пацієнта у спокійній та знайомій обстановці, щоб він міг охоче піддатися отриманню стоматологічної допомоги без будь-якого примусу, тому необхідний адекватний психологічний підхід, результат десятиліть досвіду в галузі стоматології. Практика була розроблена, щоб звести до мінімуму страх перед стоматологом та почуття дискомфорту: усі пацієнти, які зазвичай турбуються про періодичні візити, приходять більш розслабленими завдяки теплій обстановці, м’яким кольорам білого та дерева.

Багато мами та тата звертаються до стоматолога з тисячами сумнівів та безліччю міфів, що стосуються лікування та процедур різного роду, про які вони часто чують у школі, від педіатра чи сімейного лікаря.

Наприклад, деякі питання:

 • У якому віці мені слід запланувати перше відвідування моєї дитини?
 • Чи лікуються молочні зуби ?
 • Наскільки важливо пломбувати корінні зуби?
 • Навіщо потрібна фторотерапія ?
 • Чи потрібно моєму дитині розширювати небо?
 • Перший візит до дитячого стоматолога , безумовно, рекомендується приблизно у трирічному віці. У цьому віці абсолютно необхідно перевірити молочні зуби , переконатися в адекватності гігієни ротової порожнини і стежити за зростанням всього черепно-лицьового комплексу, щоб уникнути порушень прикусу та асиметрії. Починаючи з першого візиту, дітей слід регулярно і постійно перевіряти кожні шість місяців, щоб запобігти прогресу карієсу.
 • Перше відвідування маленького пацієнта дуже важливе для того, щоб привчити дитину до навколишнього середовища і направити всю сім’ю на усунення будь-яких неправильних звичок, таких як вживання солодких напоїв перед сном і вночі або, наприклад, смоктання пальця або соски. Ці перші зустрічі дуже важливі не лише для маленьких пацієнтів, а й для сім’ї!
 • Догляд за молочними зубами важливий як зниження ризику виникнення болю, а й оскільки рання втрата молочного зуба тягне у себе раннє закриття залишкового простору з наступною його втратою через прорізування постійного зуба . У нашій практиці велике значення приділяється профілактиці як карієсу, так і захворювань ротової порожнини, таких як неправильний прикус.
 • Серед профілактичних заходів першочергове значення мають періодичні візити, що дозволяють своєчасно виявити будь-яку проблему у молодого пацієнта, флюоропрофілактику та пломбування молярів.

Що таке флюоропрофілактика?

Фторидна профілактика полягає в місцевому та системному застосуванні фтору з метою запобігання карієсу: фторид в даний час є найбільш ефективним мінералом у профілактиці каріозної патології. При прийомі на етапі формування зубів іон фтору замінює іон водню, перетворюючи гідроксіапатит, нормальний компонент емалі, фторгидроксиапатит , більш стійкий до кислотного впливу бактеріального нальоту. У кабінеті дітям з високою каріорецептивністю або наявними каріозними патологіями проводяться місцеві аплікації фторидного гелю з метою зміцнення емалі та зниження чутливості зубів.

Що таке герметизація?

Герметики полягають у заповненні борозенок та тріщин корінних зубів смолою, яка полегшує чищення поверхні зубів та запобігає проникненню бактеріального нальоту в самі тріщини. Таким чином, це являє собою ефективний маневр із запобігання карієсу.

Пломбування зазвичай проводиться на перших постійних молярах віком від шести до семи років. Залежно від каріозної сприйнятливості молодого пацієнта пломбування може бути виконане також на тимчасових молярах або інших постійних молярах. Герметизація є абсолютно безболісною процедурою і дозволяє дитині перший підхід до інструментів стоматолога без травми.

Що таке піднебінне розширення?

Піднебінне розширення, мабуть, найчастіше використовуваний пристрій в ортодонтії . Це ортопедичне лікування, що рекомендується в ранньому віці: технічно воно полягає в розчленуванні кістки верхньої щелепи, яка під час зростання має шов посередині за допомогою незнімного стоматологічного апарату. Це лікування має різні переваги, у тому числі видиме збільшення ширини піднебіння і, як наслідок, більший простір для прорізування постійних зубів , а також найкращу симетрію при поєднанні зубних рядів. Поліпшення дихання маленького пацієнта має опосередкований ефект завдяки поліпшенню прохідності верхніх дихальних шляхів.

Крім розширення піднебіння в нашій практиці проводяться й інші ортодонтичні та ортопедичні методи лікування з метою виправлення аномалій прикусу у молодого пацієнта, такі як:

 • відкритий прикус
 • прогнатизм нижньої щелепи
 • висування верхніх різців
 • зміщення зубів

У цих випадках може бути дуже важливо працювати з логопедом, який може підтримати роботу стоматолога з виправлення неправильного прикусу.

Під час першого візиту дитячий стоматолог відповість на всі ці питання та оцінить індивідуальний випадок: у нашій клініці ми вирішимо всі сумніви та дамо відповідь на всі страхи без жодних зобов’язань під час першого візиту.

Звернення до дитячого стоматолога важливе для спокою дитини та батьків, які знайдуть чіткі та задовільні відповіді.

При відповідному підході, в комфортній та невимушеній обстановці можна без побоювання ставитись до періодичного візиту до стоматолога , уникнути непотрібних травм і наші діти стають зразковими пацієнтами.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11