Підлітковий вік: делікатний момент для зубів

Термін « підлітковий вік» відноситься до віку маленького пацієнта від 11 до 14 років, віком, відмінним від власне підліткового віку, оскільки фізичні зміни, зумовлені пробудженням гормонів в організмі, тільки починають проявлятися.

Підлітковий вік – це вік, що перебуває між дитинством та юністю; передпідлітковий мало чим відрізняється від дитини: за темпераментом вона ще мислить як дитина, але фізично починає виявляти риси дорослого індивідуума (розвиток росту, грудей і т. д.).

У цьому віці можуть почати виявлятися деякі порушення а деякі захворювання (такі, як, наприклад, астма, ожиріння, міопія) мають у цей період максимальну захворюваність.

Навіть щодо зубів можуть розвинутись деякі серйозні патології, такі як пародонтит, захворювання, що вражає ясна, яке, всупереч з того що можна було б подумати, вражає як доросле населення, а й дітей і, передусім, підлітків.

З цих причин у передпідлітковому періоді завжди необхідно звертатися до спеціалізованого медичного персоналу (дитячого стоматолога) для звичайних оглядів та отримання найбільш підходящих для віку пацієнта рекомендацій з питань профілактики та гігієни ротової порожнини, т.к. а також більше підходить при будь-яких патологіях.

Дитячий стоматолог: диференційований підхід залежно від віку пацієнта

Діти, передпідлітки та підлітки потребують диференційованого поведінкового підходу відповідно до їх віку. Дитячий стоматолог є експертом у цих методах і може контролювати, виправляти або запобігати аномалії розвитку зубів, цілеспрямовано лікуючи пацієнта відповідно до віку.

Навіть у дітей молодшого підліткового віку дитячий стоматолог лікує та запобігає поширенню карієсу, який в іншому випадку може призвести до руйнування зубів, з необхідністю дорогої одонтопротезної реабілітації у дорослому віці.

Крім того, дитячий стоматолог надає пацієнту допідліткового віку та його сім’ї рекомендації, необхідні для збереження здоров’я порожнини рота: у цьому сенсі слід пам’ятати, що у віці 12 років майже кожен другий хлопчик страждає від карієсу. (43,1%), і саме з цієї причини Міністерство охорони здоров’я визначило передпідліткового та підліткового віку як « групу населення, яка наражається на ризик закріплення неправильних гігієнічних звичок і менш чутливу до сімейного нагляду».

Профілактика та догляд за посмішкою у підлітковому віці

Як ми вже говорили, передпідлітковий вік – це період, що знаменує фізіологічний перехід від стану дитини до стану дорослого, зміна, відзначена дисгармонійним розвитком тіла, що часто дезорієнтує як дітей, так і батьків. На цьому делікатному етапі навіть ортодонтія стає важливим союзником для зростання, щоб зробити усмішку гармонійною та надати особі симетричної форми.

Іншим фундаментальним аспектом підтримки здоров’я порожнини рота у підлітків є чистота : правильна гігієна ротової порожнини запобігає захворюванням і патології порожнини рота, а також гарантує здорові зуби в майбутньому. Пацієнт передпідліткового віку повинен не тільки чистити зуби після основних прийомів їжі (тому тричі на день), але й користуватися спеціальними ополіскувачами та зубною ниткою. На додаток до гігієни ротової порожнини, якої необхідно дотримуватися «вдома», важливо проконсультуватися з педіатром, щоб організувати професійні сеанси гігієни порожнини рота.

Їжте добре та здорово

Харчові звички також належать до сфери «домашньої» профілактики: часте вживання продуктів та напоїв, багатих на цукор, крім того, що не є здоровою звичкою в загальних рисах, є найважливішою причиною карієсу.

Підлітки повинні максимально обмежувати солодощі та газовані напої, змушувати пити багато води та давати перекушування на основі здорової їжі. Особливо під час їжі поза будинком необхідно вживати «антикарієсогенні» продукти (які допомагають запобігти карієсу), такі як свіжі фрукти та овочі (яблука, морква, селера, фенхель тощо), сухофрукти (мигдаль), волоські горіхи, фундук та ін.) та витримані тверді сири. Остерігайтеся цитрусових , оскільки, хоча вони дуже важливі для харчування, вони містять кислоти, які роз’їдають зубну емаль. Після їх прийому добре пережовувати антикаріозні продукти або відразу чистити зуби. Іншими продуктами, які благотворно впливають на здоров’я порожнини рота, є ті, які містять певні штами пробіотиків (наприклад, молочнокислі ферменти).

Жувальна гумка. Добре той, що з ксилітом

 

Жувальна гумка без цукру, підсолоджена поліолами (такими як, наприклад, ксиліт), які не використовуються карієсогенними бактеріями для виробництва кислот, сприяє підтримці здоров’я порожнини рота, оскільки сприяє видаленню залишків їжі та зубного нальоту з поверхні зубів та стимулює вироблення слини.
Ксиліт, зокрема, має важливу профілактичну активність за рахунок зниження концентрації карієсогенних бактерій.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11