З вагітністю відбувається зміна гормонального балансу, що пов’язано зі змінами в тканинах всього організму, а отже, і в ротовій порожнині. Десни більш забарвлені кров’ю і сприйнятливіші до кровотеч. Більш сильний кровотік пов’язаний з набряком ясен, які створюють ідеальне середовище для розвитку бактерій. Згодом це може призвести до запалення. Якщо запалення в роті вже було до вагітності, воно зазвичай погіршується під час вагітності.

Поради щодо догляду за зубами

Крім регулярних оглядів у стоматолога, майбутні мами повинні приділяти особливу увагу догляду за зубами під час вагітності.

У принципі застосовується таке:

  • регулярно, мінімум двічі на день чистити зуби пастою, що містить фтор; найголовніше правильно чистити зуби після останнього прийому їжі ввечері перед сном, тому що вночі (через знижений виробіток слини) середовище в ротовій порожнині особливо сприятливе для бактерій і, таким чином, утворення карієсу легше;
  • у разі рекомендації стоматолога доцільно додатково використовувати рідини для полоскання рота або гелі, що містять фториди, для зміцнення емалі;
  • використовувати зубну нитку або міжзубні йоржики для якісної міжзубної гігієни;
  • використовуйте зубні щітки з м’якою щетиною, щоб без потреби не дратувати ясна;
  • харчуйтеся здоровою їжею, обмежте споживання цукру та інших вуглеводів;
  • регулярно проходити огляди у стоматолога, особливо у першому та останньому триместрі вагітності.

Блювота – стережіться кислот!

Нудота та блювання є частим побічним ефектом (особливо у перші місяці) вагітності. Часте блювання може пошкодити зуби, тому що шлункові кислоти дуже агресивні та розчиняють зубну емаль. Тому необхідно полоскати рот водою та/або ополіскувачем відразу після блювання і чистити зуби щіткою лише приблизно через півгодини (не раніше, інакше щітка може пошкодити зуби з протруєною емаллю).

Лікування у стоматолога під час вагітності

Відвідування стоматологічного кабінету рекомендується на початку вагітності. Лікар загальної практики перевірить зуби та ясна і, можливо, порекомендує відвідати стоматолога-гігієніста, який професійно почистить зуби. Оскільки встановлення та шліфування пломб із амальгами може призвести до виділення невеликої кількості ртуті, яка може завдати шкоди плоду, ваш лікар не видалятиме або використовувати амальгаму під час вагітності. Замість них можна використовувати композитні чи тимчасові матеріали.

До кого я можу звернутися?

Завітайте до стоматолога на ранніх термінах вагітності. Крім стоматологічних оглядів, вона проінформує вас про догляд за зубами та гігієну порожнини рота, а також дасть цінні поради на наступні місяці вагітності.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11