Ерозія – це незворотна втрата матеріалу на поверхні зубів внаслідок хімічної дії. Постійна дія на зуби кислих речовин, що змінюють pH середовища ротової порожнини, може призвести до ерозії. При ерозії поверхня зуба стає матовою, на окремих ділянках видно нерівності, а в більш запущених випадках нерівності можуть заглиблюватися і набувати жовто-коричневого кольору. Кисла речовина може потрапити в порожнину рота двома шляхами: всередину або назовні. Ерозія, викликана внутрішнім середовищем, виникає, коли шлункова кислота постійно потрапляє до рота. Цей стан може виникати внаслідок порушення харчування, розладу шлунка, постійної блювоти. Оскільки рідина у шлунку має підвищену кислотність, постійне її потрапляння до рота викликає зміни задніх поверхонь зубів.

Підійдемо до зовнішньої ерозії, викликаної нашими звичками. Причиною екзогенних ерозій зазвичай є рутинна присутність у нашому раціоні кислих продуктів. Вживання великої кількості кислих напоїв (коли, агрусу, содової тощо), поїдання та ссання лимонів, надто часте вживання маринованих продуктів і навіть вживання соку з кислих фруктів, таких як апельсини та грейпфрути, під час сніданку, які змушують нас відчувати себе краще і здоровіше, може викликати деякі зміни у наших зубах.

Звичайно, це не означає, що ми повинні перестати їсти здорову їжу та пити напої. Ми маємо бути більш контрольованими, коли приймаємо кислі продукти. Нам потрібно скоротити час експозиції зубів. Ризик ерозії вищий у людей, які потребують багато часу, щоб допити напій ковтком, порівняно з тими, хто допиває напій за короткий час. Якщо ми п’ємо кислі напої повільними ковтками, якщо ми ковтаємо їх, тримаючи їх у роті, їжа буде торкатися наших зубів, ми повинні пити напої за більш короткий час, і ми можемо використовувати соломинку, щоб зменшити контакт. Після кислих продуктів ми можемо їсти такі продукти, як молоко та сир, які можуть їх нейтралізувати. Крім того, пиття води або полоскання рота водою після кислих продуктів і напоїв допоможе звести до мінімуму наслідки очищення кислоти, що залишилася в роті.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11