Зубна пломба захищає серцевину зуба та зупиняє прогресування ушкодження зуба. Найбільш поширеними причинами пошкодження зубів є отвори, тріщини та зношування. Латкою відновлюється пошкодження зуба та відновлюється здатність зуба функціонувати.

Дірка у зубі?

Зубний наліт є липким шаром на поверхні зубів, утвореним бактеріями і продуктами їх життєдіяльності. Бактерії карієсу зубного нальоту використовують у їжу цукор, з якого утворюють кислоти. Ці кислоти, створені із цукру, розчиняють мінерали лежить на поверхні зуба.

За нормальних умов здоровий рот може витримати 4–6 кислотних атак на день. Якщо зуби не чистити ретельно і щодня накопичується багато кислотних нападів, поверхня зуба починає розм’якшуватися. Спочатку перфорується емаль зуба, після чого отвір просувається до кістки зуба під емаллю. Якщо отвір не закласти, воно зрештою просунеться до серцевини зуба.

Деякі люди отримують дірки легше, ніж інші. Серед іншого, склад слини, режим збирання та інтервали між їдою впливають на чутливість до карієсу. На лінії ясен між зубами і жувальними поверхнями молярів карієс утворюється легше, ніж в інших місцях.

Початковий карієс можна зупинити

За допомогою регулярних стоматологічних оглядів стоматолог може виявити початок ураження карієсом. Їх розвиток часто можна зупинити, і тоді вони не перетворюються на дірки, що потребують виправлення. Початковий карієс можна зупинити, покращивши гігієну порожнини рота, збільшивши використання фтору та скоротивши споживання цукру. Коли початкова карієсна поразка зупинена, поверхня зуба може знову затвердіти.

Велике значення має сумлінний догляд за зубами та здоровий спосіб життя. Для профілактики карієсу та зупинки раннього ураження карієсом використовуються одні й ті самі засоби:

  • Зуби чистять м’якою щіткою та зубною пастою з фтором не менше двох разів на день.
  • Проміжки між зубами очищають щодня, наприклад, зубною ниткою.
  • Ритм їди підтримується регулярним, уникаються постійні перекушування.
  • Переважним напоєм для вгамування спраги є вода.
  • Використання продуктів із ксилітом після їжі має сенс.

Пломбування зубів – коли?

Карієс – найчастіша причина пломбування зуба. Якщо каріозна поразка зупинити не вдалося, але лунка встигла просунутися по емалі до кістки зуба, необхідно провести пломбування зуба.
Крім карієсу, зуби лікують і з інших причин:

  • через знос
  • через поділ
  • через сколи або знос старих місць
  • з естетичних міркувань

Якщо карієс поширився на серцевину зуба, зазвичай потрібне лікування кореневих каналів .
Вилікувати зруйнований зуб

РОЗЛОМ – СВІРЛЕННЯ – КРІПЛЕННЯ – ЗАГАРТАННЯ – ФОРМУВАННЯ – ПОЛІРУВАННЯ

Перед пломбуванням зуба область може бути знеболена, якщо клієнт бажає знеболювання. Після можливої анестезії зруйновані карієсом тканини зуба зазвичай видаляють свердлінням.

Після свердління пошкоджена тканина зуба замінюється порожниною. Поверхня порожнини обробляється сполучною , що сприяє прилипання місця.

Найбільш розповсюдженим матеріалом для заміни є композитний пластик. М’якою масою забирається в просвердлений отвір і твердне до остаточної твердості за допомогою синього світла. Після фіксації та затвердіння цього місця надають форму бормашиною відповідно до прикусу та власної форми зуба. Зрештою, поверхня місця полірується.

Пломбування зубів – яким матеріалом?

Пломбувати зуби можна, наприклад, композитною пластмасою, керамічною пломбою, амальгамою або навіть золотом.

  • Найбільш розповсюдженим матеріалом для заміни є композитний пластик. За допомогою пластику можна не лише залатати, а й скоригувати колір чи форму зуба.
  • Проблема з великими пластиковими місцями іноді полягає у поганій міцності місця.
  • Для пломб рекомендуються керамічні пломби для більшої довговічності. Їх виготовляють або в зуботехнічній лабораторії або за допомогою фрезерного пристрою, підключеного до комп’ютерного сканера.
  • Керамічні пломби також часто є найкращим рішенням для пломбування зубів з пролікованим корінням.
  • Золото – довговічний, але дорогий матеріал-замінник.
  • Пломби з амальгами зараз роблять лише в особливих випадках.

Ви багато говорите про елементарну стоматологічну допомогу. Що означає це слово?

Насамперед, базова стоматологічна допомога включає ретельний огляд порожнини рота. Під час огляду стоматолог оглядає не лише зуби, а й слизові оболонки, нижньощелепний суглоб та прикус. Під час огляду стоматолог також зауважує можливий гінгівіт та інші захворювання ясен.

Після огляду стоматолог складає для пацієнта індивідуальний план лікування , згідно з яким проходитиме власне лікування.

Базова стоматологічна допомога іноді також включає направлення пацієнта до кабінету спеціалізованого стоматолога.

Якщо зламався зуб, чи потрібно його лагодити?

Деформація, спричинена дуже маленьким сколом, може бути усунена шліфуванням. Однак часто потрібне пломбування, а якщо тріщина поширюється на серцевину зуба, необхідно лікування кореневих каналів. Іноді у такій ситуації найкращу допомогу надає видалення зуба.

Безболісний, невеликий скол не обов’язково вимагає невідкладної допомоги, але будь-який вид сколу у будь-якому випадку слід показати стоматологу.

Пломбування зубів – коли можна їсти?

Пластиковий лоток досягає своєї остаточної твердості відразу після обробки, тому при використанні пластикових лотків немає жодних обмежень у їжі чи питві. Якщо пластир виробляється під анестезією, прийом їжі може бути утруднений.

Матеріали для тимчасового розміщення вимагають затвердіння протягом години.

Чи потрібна мені анестезія?

Пацієнт може сам вирішити, чи робити анестезію чи ні. Деякі пацієнти абсолютно хочуть анестезії, деякі взагалі не хочуть анестезії. Іноді ми починаємо без анестезії та застосовуємо анестезію лише у разі виникнення болю.

Чому більше не використовуються пломби з амальгами?

Суспільний імідж пломб із амальгами був поганим протягом кількох десятиліть, незважаючи на те, що амальгама безпечна і довговічна як пломбувальний матеріал.
Оскільки амальгама не має кольору зубів, багато людей хочуть замінити свої старі пломби з амальгами пластиковими пломбами, у тому числі й з естетичних причин.
Мета полягає в тому, щоб до 2030 року повністю припинити використання амальгами у пломбах.

Чому болить та болить зуб після пломбування?

Це нормально, коли зуб має симптоми після пломбування.
Коли пластиковий пластир твердне, він трохи стискається. Це може спричинити напругу в зубі. Типовими залишковими симптомами є різкий свист при сильному укусі або холодний і гарячий свист. Свердління та хімічні речовини, які використовуються під час пломбування, також дратують зуб.
Симптоми зазвичай покращуються протягом кількох днів. Якщо зуб ще декілька місяців після пломбування болить, варто прийти на прийом.

Які інструкції з догляду надаються після виправлення?

В даний час найбільш поширеним пломбувальним матеріалом є композитний пластик, а пластикові пломби не вимагають особливого догляду. Після виправлення можна повернутись до повсякденного життя. Звичайно, анестезія може обмежувати життя у перші години.

Страшно лікувати зуб. Що мені робити?

Велика кількість пацієнтів почуваються некомфортно на прийомі і тією чи іншою мірою страждають на стоматологічну боязнь. Немає двох однакових пацієнтів із страхом. Однією з причин страху є поганий стоматологічний досвід часто з дитинства. Один чутливий до болю, у третього чутлива ковтка, четвертий страждає від остраху тісноти і так далі.

Цілком не потрібно соромитися страху! Повідомте про страх вже при записі на прийом, тому що в клініку Слаутинського пацієнтів зі страхом завжди записують на більш тривалий прийом, ніж зазвичай.
Сьогоднішні дантисти мають багато знань та навичок, пов’язаних зі страхом. Завдяки їм лікування зубів переляканого пацієнта обов’язково пройде успішно.

Якщо під час обговорення страх не минає, лікування можна проводити премедикацією , легкою седацією або анестезією.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11