Це порушення положення нижньої щелепи, що визначається дисбалансом між пропульсивними м’язами (теми, які висувають нижню щелепу), які гіпофункціонують, та ретропульсорними м’язами (які переміщують нижню щелепу в заднє положення), які гіперфункціонують.

Етіопатогенез:

  • Штучне вигодовування новонародженого, що не сприяє висуванню нижньої щелепи
  • Режими харчування, які не стимулюють активне жування, таким чином позбавляючи нижню щелепу правильного сагіттального розвитку та правильного просування вперед
  • Оральне дихання
  • Низьке та втягнуте положення мови у стані спокою
  • Парафункція прикушування та ссання нижньої губи
  • Порочні пози (натискання/підтримка підборіддя рукою)
  • Нахил верхніх лобових кісток назад
  • Підкреслена фронтальна накладка

Зовнішній вигляд обличчя змінюється за рахунок заднього розташування підборіддя з підкресленою борозенкою під підборіддям, зменшеним нижнім дном обличчя.

Його необхідно диференціювати з анатомічною нижньощелепною ретрогнатією, яка характеризується відсутністю розвитку нижньої щелепи внаслідок генетичних факторів або порушень скронево-нижньощелепного суглоба (анкілози, вади розвитку, артрити, травми).

Лікування здебільшого спрямоване на виправлення положення нижньої щелепи по відношенню до верхньої шляхом її просування вперед. Ось чому дуже важливо своєчасно лікувати цю аномалію, коли ми можемо повною мірою використати період зростання (10-12 років).

Міжрізцева діастема

Міжрізцева діастема (скручена) характеризується наявністю проміжку між центральними різцями, частіше на рівні верхньощелепної дуги і рідше на рівні нижньощелепної. Порушення, викликані діастемою , носять естетичний та фонетичний характер.

Справжня (первинна) діастема характеризується наявністю міжрізцевого проміжку більше 2 мм за рахунок надмірного розвитку альвеолярного відростка та розташовується на рівні серединної лінії. Він має важливий спадковий компонент. Зазвичай це пов’язано з гіпертрофованою вуздечкою з низьким прикріпленням. Коронки центральних різців паралельні.

Хибна (вторинна) діастема буває різної величини. Різці можуть бути ротовані з конвергентними або розбіжними коронками. Він вторинний по відношенню до інших аномалій: денто- альвеолярної дисгармонії зі скупченістю, наявності включених або прорізаних мезіоденсів, анодонтії бічних різців, протрузії верхньої фронтальної групи внаслідок деяких порочних звичок, мікродентії, постекстракційної міграції зубів.

Фізіологічні діастеми з’являються у тимчасових зубах приблизно у віці 4-5 років . Всі тимчасові передні зуби розставлені, що фактично свідчить про гарний розвиток кісткових дуг, які підготовлені до прорізування та вирівнювання постійних зубів (об’ємніших, ніж тимчасові).

Минуща Діастема часто супроводжує прорізування центральних різців, які з’являються з невеликим проміжком між ними. Простір зазвичай зникає спонтанно, при прорізуванні бічних різців.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11