Чудова, здорова посмішка – мрія кожного. Щоб стежити за станом зубів, необхідно регулярно відвідувати кабінет стоматолога. Однак часто буває так, що деякі зуби вимагатимуть повного видалення – так званої екстракції. Щоб уникнути цього, іноді можна використовувати гемісекцію . Скільки це коштує? Як виглядає гемісекція зуба?

Що таке гемісекція зуба?

Стоматологія все ще розвивається і працює над новими та найкращими рішеннями. Один із них – гемісекція зуба. Ця процедура дозволяє врятувати навіть частину інфікованого зуба. Оскільки раніше він був повністю знімний, тепер ми можемо зберегти хоча б його природний фрагмент. Як це працює?

Під час процедури гемісекції видаляється хвора частина зуба – як стрижень, і корінь. Сепарація дозволяє зберегти здорову частину зуба. На його основі створюється та встановлюється протезна реставрація. Під час такої процедури не обов’язково присутність анестезіолога – весь процес відбувається під місцевою анестезією.

Гемісекція кореня зуба – коли робити?

Видалення фрагмента коронки та кореня зуба з подальшим його протезуванням є найкращою альтернативою повному видаленню. Застосовується, коли лікування кореневих каналів вже неможливе, але немає необхідності позбавлятися всього зуба. Процедура гемісекції найчастіше проводиться:

 • при запаленні верхівок коріння – у тому числі з незворотними патологічними змінами;
 • при ускладненнях після ендодонтичного лікування;
 • при періапікальних ураженнях;
 • при вертикальному переломі;
 • при великих каріозних ураженнях;
 • при закупорці каналів;
 • при втраті кісткової маси;
 • у разі неправильно проведеного лікування кореневих каналів;
 • при всіх захворюваннях пародонту – у межах біфуркації кореня.

Це рішення також працює, коли консервативне лікування не допомагає. Лікар приймає рішення про можливість операції гемісекції . Пам’ятайте, що якщо не лікувати карієс усередині коріння, це становить небезпеку для інших тканин та окремих органів організму. Якщо наші недуги вимагають такого лікування, не відкладайте його. Видалення частини коронки та кореня методом гемісекції – повністю безпечний та ефективний процес.

Гемісекція у стоматології – переваги

Гемісекція зубів – чудова процедура, що дозволяє зберегти частину власного зубного ряду у процесі видалення хворих на запалення. Сучасна стоматологічна хірургія дає пацієнтам дедалі більше способів отримати ідеальну усмішку за менших витрат. Двома найбільшими перевагами хірургії гемісекції є збереження природної частини зуба та передбачуваність всього процесу.

Гемісекція у стоматології – збереження здорової частини зуба

Процедура гемісекції дає нам насамперед одну велику перевагу – ми не залишаємося з повним імплантатом. Видаляється частина зуба, що постраждала, наприклад, від запалення. Здоровий та природний залишок є основою для протезування. Частковий знімний протез є кращим і приємнішим рішенням, ніж повний знімний протез .

Гемісекція у стоматології – простий процес

Процедура гемісекції не може нас здивувати . Після видалення частин коронки та коріння зуба протез завжди виглядає однаково. На відміну від екстракції, тут можна встановити імплантат, міст або інший протез, і кожен з них включає різні процедури.

Гемісекція зубів – протипоказання

Якщо нам загрожує запалення верхівок коренів або ми знаємо, що на нас чекає видалення фрагмента коронки та коріння зуба, варто ознайомитися зі станами, при яких ця процедура не рекомендується . У цих випадках ортопедична реконструкція може бути неможливою чи надзвичайно складною. Протипоказання поширюються на випадки, коли:

 • неправильно проведене ендодонтичне лікування зачіпає обидва корені;
 • є пародонтит, що призводить до значного розхитування зуба;
 • є несприятлива анатомічна будова зуба;
 • у зуба занадто коротке коріння.

Залежно від індивідуального стану пацієнта, стоматолог може вирішити, що гемісекція кореня недоцільна. Однак він може запропонувати інші рішення, що відповідають ситуації пацієнта. Лікар завжди ухвалює остаточне рішення.

Як виконується гемісекція кореня?

У процесі гемісекції зуба спочатку проводиться рентген області, де є запалення чи втрата кісткової маси. Перед проведенням гемісекції пацієнту роблять анестезію. Потім стоматолог використовує дриль, щоб відрізати частину зуба та видалити його разом із коренем. Після гемісекції обробляють здорову частину. При відновленні зуба коронково -коренева вставка цементується в частині кореня, що залишилася. Завершальним етапом є встановлення протезної коронки.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11