Гігієна зубів – розділ сучасної стоматології, що займається профілактикою карієсу та захворювань опорного апарату зубів (гінгівітів, пародонтитів ).

Якщо раніше увага стоматологів в основному була прикута до лікування пошкоджених зубів і хворого пародонту, то в даний час все більший наголос робиться на запобігання виникненню цих захворювань, на профілактику. Ось у цьому випадку вони в основному є чистими зубами. Таким чином, ця умова стала метою співпраці між пацієнтом, стоматологом-гігієністом та стоматологом, оскільки, як свідчить гасло Товариства профілактичної стоматології: «Чистий зуб не може захворіти!» просте, дешеве і, насамперед, ефективне рішення.

Як відбувається візит до стоматолога-гігієніста?

На підставі оцінки стану зубів, ясен та гігієни порожнини рота видаляються зубний наліт та зубний камінь за допомогою ультразвукового апарату та відповідних інструментів ( кюреток ). Далі слідує професійне полірування зубів, інакше кажучи, депурація.

Стоматолог-гігієніст працює у співпраці зі стоматологом, а також проводить так зване консервативне лікування пародонтиту, під час якого видаляють зубний камінь з-під ясен у глибині так званих пародонтальних кишень.

Невід’ємною частиною є мотивація та навчання використанню стоматологічних пристроїв, які значною мірою сприяють підтримці здоров’я порожнини рота. Стоматолог-гігієніст порадить, як правильно доглядати за зубами, підбере відповідну техніку чищення зубів та тип зубних щіток для ретельного видалення нальоту.
Залежно стану зубів гігієніст призначить наступний контрольний візит.

Скільки часу займає візит до гігієніста?

Якщо ви приходите на гігієну ротової порожнини вперше, то зазвичай це годинний візит, але це залежить від стану вашої гігієни порожнини рота.

Як часто потрібно відвідувати гігієну ротової порожнини?

Ми повинні проходити профілактичні огляди двічі на рік, які також включають відвідування стоматологічної гігієни. Відомо, що через певний проміжок часу ми втрачаємо мотивацію і перестаємо регулярно чистити, особливо між зубами. Під час контрольних відвідувань проводиться повторна мотивація та повторний інструктаж щодо використання відповідних інструментів, а також прибирання місць, де гігієна не була достатньою.

Чи болісно лікування?

Кожна людина – індивідуальна істота, і з цим пов’язаний і больовий поріг, який відрізняється від людини до людини. Тим не менш, гігієна порожнини рота не повинна бути болючим питанням для будь-якого з нас. У разі гінгівіту чи пародонтиту лікування може проводитись під місцевою анестезією.

Як досягти більш білих зубів?

Ми не тільки хочемо мати здорові зуби, але й наголошуємо на естетику. Стоматолог-гігієніст видаляє пігментацію, яка може бути викликана кольоровими напоями (кава, чай, червоне вино), курінням і т.д., за допомогою піскоструминного апарату.

*Пародонтит – запальне інфекційне захворювання, основною причиною якого є мікробний наліт, який присутній на зубах тривалий час. Бактерії всередині покриття можуть спричинити руйнування підвісного апарату зуба, і без відповідного лікування уражені зуби можуть бути втрачені.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11