За дитячими зубами потрібно доглядати з моменту прорізування першого зуба. Тільки так можна запобігти наслідкам у вигляді запалень, набряків та гнійних мішків та зайвої травматизації від подальшого медикаментозного лікування. Правильний догляд за зубами має бути невід’ємною частиною життя кожної людини, у тому числі дитини. У багатьох випадках вони стають жертвами неправильної гігієни ротової порожнини.

Карієс на молочних зубах

Хоча багато лікарів відмовляються лікувати карієс на молочних зубах, їх тривале збереження може призвести до септичних станів. Септичний стан – зараження крові. Потім інфекція зі зруйнованого зуба зі струмом крові потрапляє в інші частини тіла і може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.

Причини карієсу у дітей

Руйнування зубів викликається бактеріями. Це інфекційне захворювання, та його розвитку сприяє одночасну дію кількох чинників.

Вживання в їжу солодкої та липкої їжі є найбільш поширеною причиною карієсу молочних зубів. Підсолоджувачі часто присутні у соках, які є звичайною частиною дитячого раціону. Дія кислот і підсолоджувачів, що містяться в цих продуктах і рідинах, викликає ерозію зубної емалі. Солодощі та вживання різних підсолоджених напоїв, таких як підсолоджений чай або лимонад, мають однаково агресивну дію на зуби.

У багатьох випадках нехтування гігієною порожниною рота також є причиною багатьох стоматологічних захворювань. Нехтування гігієною молочних зубів може призвести не тільки до запалення ясен, а й до карієсу.

Важливим чинником загального здоров’я дитячих зубів є достатній питний режим. Питний режим важливий для утворення достатньої кількості слини, яка є ефективним засобом усунення зубного нальоту, тому недостатній питний режим може призвести до несподіваних ускладнень.

Криві зуби є проблемою через складну гігієну порожнини рота. У рамках профілактичних оглядів у стоматологічній клініці Слаутинського ми перевіряємо правильність прорізування зубів у дітей, їх становище та при необхідності рекомендуємо ортодонтичне лікування.

Догляд за молочними зубами

Догляд за ротовою порожниною слід виховувати в ранньому дитинстві. Регулярно та терпляче підходячи до чищення молочних зубів ваших дітей, ви не тільки запобігте проблемам із зубами, але й закладете основу для здоров’я їхніх зубів у майбутньому.

Квадрат марлі – перший засіб гігієни ротової порожнини для малюків. Принцип – вологий марлевий квадратик, яким ви акуратно протираєте дитині ясна. Дитина звикає до регулярного контакту у ротовій порожнині.

Перша зубна щітка підходить тоді, коли прорізається перший молочний зуб. Відповідним вибором є силіконовий наперсток з масажною поверхнею для стимуляції ясен.

Перша зубна щітка зі щетиною підійде для дітей віком від двох до трьох років. У цей період дитина хоче самостійно виконувати дії, що стосується чистки зубів. Однак не забудьте закінчити чистити зуби своїм дітям.

Перше використання пасти підходить тільки тоді, коли ваш малюк може сам полоскати рота. Це дозволяє уникнути надмірного проковтування зубної пасти з фтором.

Які зубні пасти найкращі для дітей?

Зубні пасти без фтору підходять для дітей, які не тільки чистять зуби зубною пастою, а й ковтають її то тут, то там. Регулярне вживання фторидів негативно впливає на дитячий організм. Тому важливо купувати дітям власну дитячу зубну пасту, яка призначена для їхнього віку і має вміст фтору, який не завдає шкоди дітям.
Зубні пасти з фтором переважно призначені для дітей старшого віку, яким уже не загрожує їхнє вживання. Фтор захищає зубну емаль і, таким чином, допомагає запобігти карієсу.

Візит до дитячого стоматолога

Перший візит до стоматолога з дитиною служить для ознайомлення з обстановкою та діями, які спричиняє профілактичний огляд – відкриття рота, його огляд, постукування, перевірка ясен, перевірка положення та прорізування зубів. Батьки знайомі з тим, як повинні проходити чищення та догляд за молочними зубами.

Профілактичні огляди у дитячого стоматолога важливі і з погляду дитячої психіки, усунення страху перед стоматологом, і навіть інформування дитини у тому, що стоматолог як проводить хворобливі процедури. Батьки також можуть допомогти, оглянувши зуби у лікаря, тим самим показуючи дітям, що стоматолог служить їм на благо і що вони не повинні боятися. Пацієнтам до 18 років ідеально проходити профілактичні огляди двічі на рік. Обмеження на перший візит до стоматолога практично немає, але оптимально шукати його після першого дня народження.

Лікування карієсу молочних зубів та профілактика

Профілактика карієсу складається в першу чергу з регулярних стоматологічних оглядів, правильної гігієни ротової порожнини, а також дієтичних звичок.

У перекладі пломбування зубів – це захист жувальних поверхонь спеціальним матеріалом. Задні зуби в основному обпалені, тому що вони найчастіше стикаються з їжею. Процес пломбування абсолютно безболісний.

Лікування карієсу – часта причина першого візиту дитини до стоматолога. У разі невеликого карієсу, герпесу чи виразки можна використовувати безболісне лікування озоном.

У стоматологічній клініці Слаутинського ми надаємо великого значення дитячим зубам. Ми покладаємося на взаємини між маленьким пацієнтом і стоматологом, завдяки яким дитина з нетерпінням чекає на стоматологічний огляд. Нашою метою є не лише лікування зубів, а й усунення страху перед стоматологом. Стоматологічна допомога – це інвестиція у майбутнє, і це подвійно вірно для дітей.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11