Якщо у вас виникли проблеми з годуванням дитини грудьми, якщо ваша дитина булькає або неправильно вимовляє деякі звуки, вам слід подумати про наявність можливої обмежувальної вуздечки рота.
Ротові вуздечки відіграють дуже чітко певну роль у порожнині рота, а саме координують гармонійне зростання губ та язика.

У ротовій порожнині вуздечки можуть бути язичними або губними.

Проблеми викликають лише обмежувальні гальма, що перешкоджають вільному руху мови або губ, що перешкоджають правильній реалізації їх функцій в організмі.

Рішенням медицини є просте втручання, що триває всього кілька хвилин, зване френектомією, яке включає розтин вуздечки, звільнення мови і, відповідно, губ від прикріплення.

Найбільш поширеним типом вуздечки рота є мовна вуздечка, тому іноді значення лабіальної вуздечки ігнорується.

Тому буває, що після втручання з усунення обмежувальної вуздечки мови проблеми, викликані нею, не вирішуються, що є ознакою того, що вуздечка мови була не єдиною проблемою такого типу в ротовій порожнині дитини.

Різниця між нормальною губною вуздечкою та обмежувальною губною вуздечкою

Губна вуздечка представлена смужкою м’язової тканини (перетинкою), вставленою між губою та ясною.
Після народження вуздечки виконують свою основну функцію координації гармонійного зростання органів, яких вони прикріплені.

Тому вони зазвичай майже повністю зникають, будучи довгими, тонкими та дуже еластичними, що дозволяє вільно рухатися губам та мові відповідно.

Проблеми виникають, коли цей процес протікає ненормально, помічаючи, що у дитини вуздечка товста, коротка та жорстка.

Тоді ми можемо говорити про обмежувальну вуздечку губ, стан, який може викликати проблеми на кількох рівнях, що відповідають віку дитини, аж до дорослого життя.

Викликає обмеження вільного руху губи та пошкодження ясен та імпліцитних зубів центральних різців.

Обмежувальна губна вуздечка та токарний верстат

Поворот або діастема – це простір між постійними верхніми передніми різцями.
Основною причиною появи піни є обмежувальна вуздечка верхньої губи.
Фіброзна тканина вуздечки, розташована внутрішньокоренево, що прикріплює губу до ясна, в точці, дуже близької до двох верхніх центральних різців, перешкоджає їх розвитку в нормальному положенні.

Форми обмежувального гальма, що сприяють повороту:

  •  широке гальмо;
  •  низьке вставне гальмо;

Обмежувальна губна дужка перешкоджатиме правильному вирівнюванню зубів, навіть при носінні скоб. Саме тому ортодонти рекомендують у цьому випадку френектомію.

Пельтик маленький? Це може бути через лабіальну вуздечку.

Якщо 2-річна дитина, яка говорить пельтійською, симпатична, то у 7-річної дитини, яка розмовляє пелтицькою , будуть проблеми зі спілкуванням і навчанням у школі та за її межами.

Проблему необхідно вирішувати з раннього дитинства, адже чим більше дитина звикне так говорити, тим складнішим буде процес виправлення мовних проблем.

Функціональна дислалія – це медична назва розладу вимови, спричиненого функціональними розладами периферичних органів мови.

Обмежувальна вуздечка губи є однією з причин цього стану.

Дислалія в основному полягає в неможливості правильного вимовлення одного або декількох звуків, що призводить до подовження дитини навіть після 4-річного віку.

Залишаючись на стадії дитини, дитина починає відчувати проблеми у спілкуванні, що ще більше ускладнює для нього розвиток здатності до створення власної мови. У деяких серйозніших випадках цей дефіцит також впливає на здатність до навчання, що також впливає на результати в школі.

Після виконання френектомічного втручання рекомендується кілька занять із логопедом, щоб домогтися правильної вимови.

Френектомія – легке втручання, яке при проведенні лазером легко переноситься маленькими пацієнтами.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11