Карієс у дітей, як і у дорослих, може стати серйозною проблемою, якщо не вжити заходів вчасно.
Ми часто зустрічаємося з цією проблемою у наших маленьких пацієнтів. До нас приходять батьки та розповідають, що їхня дитина скаржиться на зубний біль, більш ніж у 50% випадків це пов’язано з утворенням карієсу.

Якщо його не недооцінювати, це не є серйозною проблемою. Не варто занадто переживати, вам потрібно просто заспокоїти малюка, що все буде добре і якнайшвидше прийти до нас у клініку.

Розвіємо ще один слух щодо утворення карієсу. Попри поширену думку, карієс, що утворюється на молочних зубах, необхідно лікувати, і його не можна ігнорувати. Навіть якщо молочні зуби замінюються постійними, важливо не зробити їх хворими.

Але в наступному абзаці давайте заглибимося в те, що таке карієс і чому він утворюється.

Що таке карієс і чому він утворюється?

Карієс утворюється в результаті дії бактерій, які зазвичай присутні в порожнині рота, які утворюють бактеріальний наліт. Останній має властивість прилипати до зубної емалі, тому його потрібно видаляти механічно, чищенням.

Що викликає карієс у дітей

Що стосується дітей, у яких освіта карієсу відбувається частіше, основна причина залежить від харчування та, зокрема, від вживання продуктів з низьким вмістом фтору та/або надмірного вживання надто солодких продуктів чи напоїв.

Коли з’являється карієс у дітей?

Поява карієсу особливо часто трапляється, коли дитина не дотримується гігієни ротової порожнини. Це призводить до відкладення бляшок. У цих випадках пораду, яку ми найчастіше даємо батькам, спочатку подати їм приклад, показавши, як і скільки разів чистити зуби на день.

Хорошою звичкою може стати перетворення чищення зубів на заняття разом із татом чи мамою. Таким чином, він сприйматиме це не як обов’язок, а як щось, чим можна поділитися зі своєю сім’єю.
Наслідування поведінки батьків у дітей має важливе значення для формування добрих і здорових звичок.

Через скільки часу карієс погіршиться?

Формування каверни відбувається прогресивно. Спочатку це проявляється як безсимптомна проблема, а коли бактерії проникають глибше, процес утворення карієсу починає прискорюватися, викликаючи такі проблеми, як зубний біль, неприємний запах з рота та підвищена чутливість до холоду чи солодощів.
Карієс може утворитися протягом шести місяців, тому краще не пропускати більше цього часу між одним оглядом та іншим.

Як вилікувати карієс у дітей, поради

Якщо ваша дитина скаржиться на зубний біль і ви підозрюєте, що вона викликана карієсом через недостатню гігієну ротової порожнини або поганого харчування, перша порада – негайно прийти до нас в клініку.

Цю проблему, звичайно, не можна недооцінювати, але водночас її можна вирішити, якщо вчасно її вловити. Як правило, карієс є більш-менш глибоким ушкодженням зуба, тому зазвичай досить видалити зруйновану тканину і замінити її пломбою.

Якщо не зважати, карієс може погіршитися і досягти глибини, пошкоджуючи нерв і пульпу зуба. У таких випадках життєво важлива частина зуба більше не може зажити і тому має бути видалена, щоб запобігти її інфікуванню та виникненню абсцесу.

У цьому випадку провести пломбування буде недостатньо, а доведеться вдатися до пульпотомії .
Однак у деяких випадках карієс, якщо його не турбувати занадто довго, може завдати непоправної шкоди зубу і, отже, зробити необхідним видалення.

Однак у цьому випадку дуже важливо розглянути можливість збереження місця для постійного зуба за допомогою фіксованого або знімного фіксатора простору.

Тому важливо намагатися лікувати і зберігати молочні зуби, оскільки вони зберігають місце для постійного зуба і «направляють» його появу в правильному місці.

Фактично, якщо його видалити передчасно, часто вважають пристосуванням, здатним зберегти місце для постійного зуба.

Однак ми закликаємо вас не думати про гірше, бо це проблема, яку ми можемо вирішити. Наша порада завжди пояснюйте вашій дитині, що відбувається з її зубами і що відбуватиметься на візиті. Стоматолог повинен асоціюватися не з почуттям страху та болю, а з фігурою, яка зможе йому допомогти.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11