Іригатор для зубів – незамінний прилад, що комплексно допомагає підтримувати правильну гігієну порожнини рота. Його дія заснована на використанні вузького струменя води під тиском для ретельного очищення міжзубних проміжків, ясен, зубів і язика від залишків їжі і бактерій, що накопичилися. Систематичне та правильне використання апарату допомагає запобігти проблемам з карієсом та значно покращує стан ясен. Однак не всі почуваються комфортно, знаючи, що спрямовують потужний потік води собі в зуби. Як правильно користуватися стоматологічним іригатором, щоб не нашкодити собі та покращити гігієну порожнини рота?

Правильно використовуваний іригатор зубів – як користуватись апаратом з першого дня?

Стоматологічний іригатор – це пристрій для чищення зубів під тиском. Спрямовує струмінь води не тільки безпосередньо на зуби, а й між ними і на ясна. Це дозволяє ефективно видаляти залишки їжі, бактеріальний наліт та бактерії, що накопичилися за день чи ніч. Добре використовувати для щоденної гігієни порожнини рота у поєднанні із зубною щіткою та зубною ниткою. Найскладніше питання – як користуватись іригатором, не пошкоджуючи зуби? Суть самої техніки надзвичайно проста, а самі стоматологічні іригатори сконструйовані таким чином, що їхня робота інтуїтивно зрозуміла. Правильно проведена процедура очищення порожнини рота має бути такою:

  • наповнення резервуара – іригатор для чищення зубів повинен бути наповнений теплою або трохи теплою водою, щоб її вплив на зуби не викликав неприємного поколювання чи печіння;
  • вибір правильного наконечника – вибір наконечника іригатора має здійснюватися під увагою нашого стоматолога. Для новачків найчастіше рекомендується той, що має стандартну структуру. Однак на ринку є і насадки: для догляду за імплантами , коронками та мостоподібними протезами, для чищення ясенних кишень, ортодонтичні для чищення елементів незнімного ортодонтичного апарату, піддесневі , для догляду за язиком, у вигляді щіточок. Незалежно від вибору кожен наконечник після нанесення повинен бути надійно зафіксований;
  • промивка пристрою – щоразу перед використанням пристрою ретельно очищайте його систему. Для цього насадку іригатора направляють над раковиною та включають апарат на максимальний тиск на кілька секунд. Потім вимикаємо обладнання, щоб через деякий час знову включити його та мати змогу нормально почати полив;
  • приміщення наконечника іригатора в рот – насадку приладу поміщають у рот, а чистку починають з корінних зубів. Наконечник повинен знаходитися на відстані від зубів та ясен, а не поряд з ними. Також варто в цей момент нахилитися над умивальником і закрити рота, щоб не розбризкати воду на стільницю, дзеркало та плитку;
  • вибір правильного напору – на ринку є пристрої, які мають тільки функцію включення та вимикання, але переважна більшість, особливо іригаторів високого класу, оснащені ручкою або кнопками у вигляді «+/-» регулювати потужність напору води , що подається. Починати варто з найменшого доступного рівня тиску, а потім підвищувати його в залежності від власних потреб.

Увімкнення іригатора – на ринку ми можемо знайти пристрої з одним або двома вимикачами.

Це важливо, тому що у випадку двох вимикачів один з них повинен включати сам прилад і інший запускає подачу води. Іригатори з одним вимикачем подають воду на наконечник відразу після включення;
пошук правильної техніки чищення зубів – для початківців користувачів іригаторів дуже важливо виробити відповідну та зручну техніку чищення порожнини рота. Це може здатися важким, але це вимагає невеликої практики. Для цього робляться спроби промацати лінію зубів та ясен струменем води. Нагадуємо, що насадка не повинна їх торкатися, а струмінь води не повинен бути спрямований прямо на кишені. Якщо все зроблено правильно, воду слід вводити перпендикулярно до кута 90 градусів до лінії ясна.
Проходження по лінії ясна. Правильна техніка іригації в першу чергу заснована на прямуванні по лінії ясна. Вода прямує до лінії ясен та міжзубних проміжків, починаючи з останніх молярів. На кожен зуб слід витратити близько чотирьох секунд – дві на передню та дві на задню частину зуба. Крім того, не слід забувати про міжзубні проміжки, де ми також ненадовго зупинимося. Після початку практики вся діяльність не повинна займати більш рекомендованих 2-3 хвилини.
Вимикання апарата та очищення бака – після зрошення вимкнути апарат, промити насадку та злити воду та промити бак. Також не забувайте після цього витирати насухо іригатор, так як залишена в ньому вода сприяє зростанню бактерій і осаду.
І це все, що є насправді. Не бійтеся, що вперше вся процедура може зайняти у нас більше часу, чи ми влаштуємо водну кашу навколо раковини. Не треба впадати у відчай, оскільки це природна частина процесу вивчення і розробки нових технік.

Найбільш поширені дилеми та труднощі при використанні стоматологічного іригатора

Використання стоматологічного іригатора, особливо на початку нашої пригоди, викликає кілька неточностей і часто дуже слушні питання. Нижче ми відповідаємо на питання, що часто ставляться, користувачів іригаторів, які з’являються регулярно.

Коли використовувати іригатор: до чи після чищення зубів?

Стоматологічні іригатори використовуються перед фактичною чисткою зубів з використанням зубної щітки і, можливо, зубної нитки. Тиск води розпушує будь-які залишки їжі, що полегшує їх подальше очищення. Ця послідовність робить прання ретельнішим. Однак насправді нічого не заважає вам протестувати інший порядок самостійно. Адже ми самі повинні почуватися комфортно щодня.

Резюме

Іригатор для зубів, безумовно, корисний прилад у кожному будинку. Змінні наконечники означають, що один пристрій можна використовувати всією сім’єю. Правильне та систематичне використання іригатора, як доповнення до щоденної гігієни, дозволить комплексно подбати про стан наших зубів та значно покращити стан ясен. Це відмінне рішення для людей з чутливими яснами, які проходять ортодонтичне лікування або реставрацію зубів у вигляді мостів, імплантатів або коронок. Проте заволодіти ним варто і тоді, коли ми не маємо проблем із зубами. Пристрої цього знадобляться і тоді, коли ми хочемо якомога довше зберегти зуби здоровими і подбати про їхню належну гігієну. Адже профілактика завжди краща за лікування.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11