Стан ротової порожнини людини залежить не тільки від її біологічного віку, але і від якості гігієни порожнини рота. Всупереч тому, що зазвичай думають, втрата зубів тісно пов’язана з певними патологіями ротової порожнини і не обов’язково з плином років. У цьому сенсі кровоточивість ясен є однією з недуг, які, якщо їх не лікувати вчасно, можуть знизити якість життя людей похилого віку.

Проблеми з порожниною рота торкаються більшості людей похилого віку в нашій країні. Опухлі, червоні, ясна, що кровоточать і рецесують, явні симптоми гінгівіту , є першим кроком до розвитку пародонтиту і можливої втрати зубів.

У нашій стоматологічній клініці Слаутинського ми є експертами в галузі пародонтології та беремо до уваги зміни, що відбуваються на рівні ротової порожнини на цьому етапі. Чи знаєте ви, як кровотеча ясен впливає на людей похилого віку і які можуть бути шляхи вирішення цієї проблеми? У цій статті ми пояснимо це вам.

Чому виникає кровоточивість ясен?

Захворювання пародонту є одними з найчастіших ускладнень ротової порожнини серед населення. Ці стани інфекційного характеру поступово руйнують тканини, що оточують та підтримують зуб. Гінгівіт, перша стадія гінгівіту, спричинений скупченням зубного нальоту під лінією ясен. Якщо не дотримуватись належної гігієни порожнини рота і не проводити своєчасних відвідувань стоматолога, ці відкладення можуть перетворитися на зубний камінь і викликати запалення цієї області.

Кровоточивість ясен завжди має бути однією з причин для консультації та відвідування стоматолога у клініці Слаутинського. Лікування гінгівіту повинно починатися якомога раніше і бути спрямоване на корекцію гігієнічної техніки боротьби із зубним нальотом до усунення зубного каменю, що утворився, і пародонтальних кишень.

Таким чином, розвиток дошки безпосередньо пов’язаний з кількома факторами, серед яких:

 • Погана гігієна ротової порожнини протягом багатьох років.
 • Недотримання або дотримання здорової та збалансованої дієти.
 • Шкідливі звички, такі як тютюнопаління чи алкоголь.
 • Які страждають на деякі захворювання.
 • Прийом певних ліків.

Поради щодо запобігання гінгівіту

Дотримання щоденної гігієни порожнини рота є одним із ключів до підтримки адекватного здоров’я порожнини рота та загального стану у дорослому віці. Крім того, чистка порожнини рота – або профілактика – необхідна для запобігання накопиченню зубного нальоту або, принаймні, для його видалення. Щоб уникнути його переродження в пародонтит, також необхідно взяти до уваги низку рекомендацій:

 • Чистіть зуби не менше трьох разів на день по дві хвилини. Завжди, по можливості, через тридцять хвилин з моменту прийому їжі.
 • Використовуйте зубну нитку та/або міжзубні щітки.
 • Регулярно використовуйте рідину для полоскання рота. У будь-якому випадку дотримуйтесь рекомендацій стоматолога.
 • Підтримуйте здорове та збалансоване харчування.
 • Тримайте подалі від тютюну.
 • Не забувайте відвідувати стоматолога не менше двох разів на рік.

Якщо вам необхідне пародонтологічне лікування в Броварах, не соромтеся звертатися до клініки Слаутинського. У нашій стоматологічній клініці ми будемо раді допомогти Вам, якщо у Вас виникли проблеми з пародонтом.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11