Чи кровоточать ясна при чищенні зубів? Ви боїтеся чистити зуби, щоб не було більше крові? Можливо, ви зіткнулися із серйозною проблемою!
Запалення ясен є одним із найпоширеніших хронічних захворювань людини. Кровоточивість ясен є одним із найчастіших симптомів цього захворювання. Це часто може призвести до процесу, що призводить до втрати зубів. Захворювання пародонту (захворювання ясен) спричиняють 70% втрати зубів у дорослих. Крім того, зуби, що знаходяться в безпосередньому контакті з системою кровообігу та імунною системою в організмі, можуть призвести до виникнення більшої кількості захворювань, ніж вважається, або можуть стати причиною загострення наявних захворювань. Багато досліджень показують, що такі стани, як хвороби серця, інсульт, діабет, ревматичні захворювання, передчасні пологи, не виношування вагітності, можуть бути пов’язані із захворюваннями зубів.
Чому кровоточить ясна?
Основною причиною кровоточивості ясен є скупчення зубного нальоту навколо ясен. Це стан, що називається гінгівітом або запаленням ясен. Коли зубний наліт твердне в зубному камені і викликає кровотечу, це призводить до серйознішого захворювання ясен і щелеп, відомого як пародонтит. В результаті відбувається втрата кісткової маси, поряд із втратою зубів. Однак при ранній діагностиці можна запобігти втраті зубів. Тому рання діагностика має велике значення в пародонтологічному лікуванні.
У якому випадку слід звернутись до стоматолога?
Вкрай необхідна консультація стоматолога для лікування пародонтології при таких проблемах, як неприємний запах з рота, чутливість ясен, кровоточивість ясен, рецесії, зміна положення зубів, почала віддалятися один від одного або гойдатися, зміна гармонії існуючі протези в роті та структура щелепи.
Ультразвукові апарати все частіше воліють використовувати при захворюваннях ясен, через зручність та мінімальне пошкодження поверхні зуба.
Що викликає захворювання ясен?
Основною причиною захворювань ясен є шар біоплівки, що утворюється через недостатнє чищення зубів. Утворення зубного каменю та біоплівки неминуче у пацієнтів, які не виконують базового чищення зубів, не використовують зубну нитку та не застосовують засоби для полоскання рота. З цієї причини ми рекомендуємо нашим пацієнтам не нехтувати щоденним доглядом за ротовою порожниною і зубами і приходити в нашу клініку не рідше двох разів на рік для огляду та професійного чищення зубів.
Як відбувається процес лікування?
Наші зуби – єдині органи в нашому тілі, які не можуть зажити самостійно, тому замість агресивних методів лікування в минулому , сьогодні застосовуються профілактичні та превентивні методи лікування. Ми насамперед вислуховуємо скарги наших пацієнтів, які звертаються до нашої клініки за лікувальним процесом. Ми визначаємо лікування, необхідне пацієнту, використовуючи всі методи візуалізації, які вважаються необхідними при початковому огляді та подальшому спостереженні. Після цього ми ділимося етапами лікування з нашим пацієнтом.
Насамперед, ми застосовуємо до наших пацієнтів професійні процедури очищення зубів та зубного нальоту. На цьому етапі ми прагнемо видалити весь зубний камінь та зубний наліт, не пошкоджуючи поверхню зубів пацієнта за допомогою ультразвукового скейлера . Потім, за потреби, очищаємо зуби від плям за допомогою обдувного апарату, що працює з повітрям під високим тиском, а потім поліруємо. На цьому етапі ми приділяємо велику увагу очищенню зубних плям у найкоротші терміни, найбільш ефективним та постійним способом, не ушкоджуючи поверхню зубів пацієнта.
На наступному етапі ми чистимо міжзубні проміжки зубною ниткою та наносимо фторид на поверхню зуба. При лікуванні пародонтологічних пацієнтів ми можемо використовувати як ручні інструменти, і ультразвукові апарати. Момент, на який ми звертаємо увагу при виборі ультразвукового апарату, що використовується нами, полягає в тому, щоб максимально ефективно впливати на пародонтальні кишені та біоплівку, при цьому наш пацієнт відчуває біль на мінімальному рівні. Під час лікування ми використовуємо спеціальну рідину, що містить гідроксилапатит, що робить це можливим. Таким чином, у той час як пацієнт більшу частину часу не відчуває болю, ми можемо провести всі необхідні етапи очищення та лікування пародонтальної кишені.
Ультразвукові пристрої ідеально підходять для імплантації навколо імплантатів.
Кровоточивість ясен навколо зубних імплантатів також збільшилася останніми роками. Причина цього в тому, що лікар не виконує імплантацію або покриття неадекватно або пацієнт не виконує належних процедур догляду та очищення. Це призводить до того, що роздратування ясен і зубних кишень згодом переростає в периимплантит , дуже серйозне захворювання ясен. При захворюваннях периимплантитов найбільш ефективне чищення слід проводити, досягаючи зубних кишень. Таке очищення можливе лише з використанням ультразвукових пристроїв та насадок, виготовлених з найбільш відповідного матеріалу для поверхні імплантату.