Якщо карієс запущений і запалена пульпа, необхідно лікування кореневих каналів . Лікування кореневих каналів складається з багатьох етапів, тому лікування майже завжди потребує більше одного візиту. Лікування кореневих каналів та біль можуть бути захоплюючими або навіть лякаючими.

1. Що таке лікування кореневих каналів і коли воно необхідне?

Лікування кореневих каналів включає очищення і дезінфекцію пульпи зуба. Лікування кореневих каналів проводиться для лікування або запобігання інфекції зуба.
Лікування кореневих каналів потрібне при запаленні пульпи зуба. Часто причиною запалення є занедбаний карієс. Іноді велике сколювання зуба або сильний удар по зубу можуть викликати запалення. Навіть надмірний стрес від укусу може призвести до запалення пульпи.

2. Які симптоми є у людини, яка приходить на лікування кореневих каналів?

Найбільш поширеним симптомом є зубний біль. Спочатку ви можете відчути пульсуючий біль у зубі, який посилюється на холоді. У міру загострення запалення біль посилюється і починає іррадіювати . Тепло посилює ці симптоми. Іноді запалення пульпи зуба може супроводжуватися лихоманкою.
На ранніх стадіях завжди немає жодних симптомів. Запалення може поширюватися непомітно та безболісно. Біль та інші симптоми можуть з’явитися у картині лише тоді, коли запалення вже розвинулося. Іноді запалення протікає безсимптомно та виявляється лише при рентгенологічному дослідженні.

3. Як проводиться лікування кореневих каналів?

При лікуванні кореневих каналів порожнину зуба очищають та дезінфікують від тканин пульпи та мікробів. Після цього порожнину пульпи щільно заповнюють кореневим пломбувальним матеріалом, щоб мікроби не могли повторно заразити кореневі канали зуба.
Після лікування кореневих каналів зуб все одно має бути запломбований щільною пломбою.

4. Чи допомагає анестезія?

Дотики допомагають. Дотик може бути використаний для забезпечення безболісного лікування кореневих каналів.

5. Я все ще боюся болю. Чи можна проводити лікування кореневих каналів під наркозом чи легкою анестезією?

Лікування кореневих каналів може проводитись під анестезією. Однак лікування майже завжди потребує двох відвідувань, а сон двічі не має особливого сенсу. Зазвичай лікування коренів починають під анестезією, а пломбування проводять при наступному відвідуванні під час премедикації . Або лікування всього кореневого каналу проводиться за допомогою ефективної премедикації , яка позбавляє страху.

6. Я найбільше боюся рентгена. Рентген небезпечний!

Доза опромінення при рентгенографії зубів становить 0,01 мЗв ( мілізіверт ). Випромінювання відповідає приблизно добової дозі фонового космічного випромінювання, отриманого на поверхні Землі. Тому доза опромінення, одержана при рентгенографії зубів, досить мала.

7. Чи потрібне лікування кореневих каналів, якщо у мене навіть немає болю?

Стоматологічні інфекції часто протікають безсимптомно. Інфіковані зуби слід вилікувати чи видалити. Якщо залишити їх у роті, вони можуть становити загальний ризик для здоров’я.

8. Як довго триває лікування кореневих каналів?

Майже завжди потрібно покласти ліки в зуб, щоб вилікувати інфекцію. Ліки повинні бути в зубі 1-2 тижні, і тільки після цього в зубі можна робити пломбування кореня.
Іноді кореневі канали зуба не встигають правильно відкритися відразу, через що лікування кореневих каналів може тривати до трьох разів. Однак лікування кореневих каналів повинно проводитися в стислий термін, щоб лікування мало найкращий прогноз.

9. Чи не можна просто видалити хворий зуб?

Лікування кореневих каналів не завжди доцільне:

  • Зуб можна, наприклад, “залатати до кінця”, і після лікування кореневих каналів зуб уже не можна буде відновити з коронки.
  • Іноді також загальний стан здоров’я пацієнта або загальна ситуація із зубним рядом може бути таким, що лікування кореневих каналів не є розумним рішенням.

Таким чином, видалення зуба може бути найкращим варіантом, ніж лікування кореневих каналів. Однак перед видаленням зуба слід подумати про те, чи потрібна заміна зуба, що видаляється, або з естетичних, або з інших причин.

10. Чи потрібен лікарняний лист після лікування кореневих каналів?

Після лікування кореневих каналів ви можете відразу приступити до роботи та повернутися до так званого звичайного повсякденного життя. Якщо зуб знаходиться під наркозом, звичайно, слід бути обережним, щоб не прикусити щоку під час їжі та не пролити напої з мундштуку на одяг. Саме собою це пов’язано не з лікуванням кореневих каналів, а з анестезією.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11