Чи менопауза призводить до втрати зубів? Чи правда, що менопауза послаблює кістки та призводить до випадання зубів? Що можна зробити?

Менопауза, т. е. вік змін (клімакс), є сукупність складних процесів, що у представників обох статей, але в жінок вони супроводжуються скаргами різного характеру. Тому помилково вважати, що скарги під час менопаузи можуть мати лише жінки. У хворих симптоми зазвичай з’являються віком від 45 до 60 років і різняться за ступенем тяжкості залежно від людини.

Що може викликати скарги у жінок?

У жінок настання менопаузи пов’язане з припиненням менструації, що спричинене зниженням або припиненням вироблення гормонів фолікулами яєчників. Про ранню менопаузу говорять, коли яєчники не функціонують належним чином навіть до 40 років.

Які стоматологічні скарги очікуються під час менопаузи?

Менопауза робить життя багатьох жінок «нещасним», оскільки може супроводжуватися такими супутніми явищами, як схильність до набору ваги, припливи, перепади настрою чи порушення сну. Зниження вироблення естрогену також може викликати скарги зі стоматологічної точки зору, які коротко викладені нижче:

  • Сухість у роті: гормональні зміни можуть спричинити сухість у роті, тому в цей період дуже важливо підтримувати гігієну порожнини рота. У цьому випадку бактерії легше розмножуються у роті, що збільшує ризик виникнення карієсу, гінгівіту та захворювань пародонту. Різні фактори ризику для здоров’я та способу життя (такі як діабет, куріння чи надмірна вага) також сприяють розвитку стоматологічних проблем. Страх втрати зубів насправді може викликати тривогу в будь-якому віці, але більший ризик він має для жінок, які страждають на менопаузу, недостатню гігієну порожнини рота або інших факторів ризику.
  • Остеопороз:
    Падіння рівня естрогену під час менопаузи спричиняє остеопороз, тобто втрату кісткової маси. Повільна, але неухильна втрата кісткової маси може спричинити подальші проблеми із зубами. Не нехтуйте регулярними оглядами у стоматолога, щоб якнайшвидше усунути скарги, що виникають, і тим самим запобігти ранній втраті зубів.

Подбайте про здоров’я зубів під час менопаузи

Підтримка якості життя, розвиток соціальних відносин, гарне харчування чи впевненість у собі є такими ж важливими факторами під час менопаузи, як і раніше. Ось чому збереження здорових зубів є надзвичайно важливим. Що ми радимо? Приділяйте увагу різноманітному, якісному харчуванню, якнайбільше займайтеся спортом, уникайте набору ваги, так ви зможете запобігти розвитку більш серйозних стоматологічних змін.

Піврічні огляди у стоматолога, а також ретельне та регулярне чищення порожнини рота та зубів також необхідні в інших віках для підтримки здоров’я порожнини рота.

Не соромтеся звертатися до нас, якщо у вас є питання щодо догляду за порожниною рота, запалилися ясна, необхідно видалити зубний камінь або ви помітили біль чи карієс! Наші кваліфіковані стоматологи допомагають усунути проблеми професійним та швидким втручанням, що дозволяє уникнути більш складних та дорогих процедур.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11