Ортодонтичні мікроімплантати. Що таке мікроімплантат, коли і на який термін його вставляти, переваги та недоліки цього рішення.
Ортодонтичні Мікроімплантати не є мініатюрною версією відомих імплантатів. Вони мають інший вид та призначення та використовуються лише тимчасово. Подивіться, коли потрібно вставляти мікроімплантат і чого можна з його допомогою досягти.

Що таке ортодонтичні мікроімпланти ?

Ортодонтичний мікроімплантат – це мініатюрний імплантат, тобто зуб, що прикріплюється на місце раніше втраченого. Хоча назва звучить схоже, як зовнішній вигляд мікроімплантату, так і її використання зовсім різні. Ортодонтичний Мікроімплантат може нагадувати невеликий гвинт і використовується для тимчасової установки в ротовій порожнині. Після завершення ортодонтичного лікування міні-імплантати видаляються.

При використанні ортодонтичних міні-імплантатів

Мінімплантат (мікроімплантат) являє собою механічний упор, що перешкоджає зміщенню зуба або всієї групи зубів. Використовується для підтримки лікування ортодонтичними апаратами. Дуже складно утримувати групу зубів одному місці і одночасно переміщати інші. Брекет зазвичай працюють на всіх зубах, хоча і в різній мірі. Використання міні-імплантату дозволяє знизити частину зусиль та значно покращити лікування.

Які бувають мікроімпланти ?

Міні-імплантати ( мікроімплантати ) відрізняються багатьма деталями, але в принципі всі вони виглядають однаково. Розмір – довжина і діаметр гвинта та діаметр головки неоднакові. Лікар підбирає правильний розмір, залежно від конкретного клінічного випадку.
Конструкція самої голови також важлива. Залежно від функції, яку він повинен виконувати, це може бути головка з одним або двома розрізами, як у класичному гвинті, або з додатковими захватами чи канавками, через які проходитимуть ортодонтичні дуги. Найбільш технологічні міні-імплантати не вимагають попереднього свердління кістки перед загвинчуванням. Що стосується матеріалу, з якого виготовлений імплантат, найбільш поширені сплави титану.

Як поставити ортодонтичний міні -імплант

Установка мікроімплантату не є складною процедурою. Технічно це включає вкручування невеликого гвинта в кістку зубної дуги чи небо. Перед встановленням міні-імплантату пацієнту вводять місцеву анестезію.
Сама процедура безболісна, але ви можете відчувати легке нездужання відразу після неї та протягом кількох наступних днів. У крайньому випадку доведеться вдатися до знеболювальних. Дискомфорт має пройти за кілька днів.У початковий період після встановлення мікроімплантату пацієнтам пропонується дотримуватись дієти без твердих продуктів. Пізніше можна повернутися до своїх кулінарних уподобань.

Переваги та недоліки використання ортодонтичних мікроімплантатів

Безперечно, найбільшою перевагою використання мікроімплантатів є отримання ефектів, які раніше досягалися лише в операційних. Мікроімплантати не вростають у тканини та легко видаляються після закінчення лікування. Залежно від потреб вони можуть використовуватися протягом більш короткого або тривалішого періоду.Також варто наголосити, що міні- імпланти практично непомітні для третіх осіб.
Ортодонтичні міні- імпланти практично не мають недоліків. Єдине, що вам потрібно знати, є те, що існує невеликий ризик ускладнень. Під час їх встановлення, наприклад, можуть бути пошкоджені кровоносні судини, нерви чи коріння зубів. У крайніх випадках відбувається перфорація носової чи верхньощелепної пазухи. Однак це поодинокі ускладнення та ризик їх виникнення, як правило, незначний.

Ортодонтичні міні – імпланти – як підтримувати їхню гігієну

Насамперед слід утриматися від дотику до міні-імплантату язиком або руками, що може бути важко, особливо на початку його носіння. Однак варто докласти зусиль, щоб запобігти запаленню навколо мікроімплантату.
Рекомендується очищати область навколо імплантату після кожного їди. Для цього нагоді невелика щіточка, схожа на ті, якими чистять камеру. Поверхня мікроімплантату не повинна стикатися з головкою електрощітки.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11