Багато батьків вважають, що молочні зуби не потрібно лікувати, бо вони не залишаються з дітьми на все життя. Багато батьків нехтують гігієнічною освітою і починають її тільки у своїх малолітніх дітей. Як позначається така безтурботність на розвитку та здоров’я дітей?
Діти зазвичай розвивається двадцять молочних зубів. Першими зубами зазвичай є нижні різці – вони у віці від чотирьох до восьми місяців. Молочні зуби починають випадати у різному віці, зазвичай із шести до дванадцяти років, а пік випадання зубів посідає дев’ятий день народження.
Молоко не означає непотрібне
У разі молочних зубів краще взагалі не допускати карієсу. Для цього чистіть зуби разом із малюком. Слід пам’ятати, що багатолітні діти тільки вчаться правильно чистити зуби, грати та пробувати зубні пасти, тому присутність та допомога дорослого у гігієнічних заходах просто потрібні. Дитяча моторика не така ефективна, як у дорослих.
Крім профілактики важливі та регулярні відвідування стоматолога для ознайомлення дитини з лікарем. Стоматолог також перевірить, чи правильно розвиваються зуби дитини. Рекомендується відвідувати з дитиною кабінет стоматолога кожні 3-4 місяці.
Види карієсу
Коли карієс розвивається на зубах вашої дитини, не варто недооцінювати її. Карієс – небезпечне заразне захворювання. Деякі батьки вважають, що лікування молочних зубів – це непотрібні витрати. Потім інфіковані зуби слід видалити. Наявність карієсу на зубах несе у собі безліч ризиків. Розрізняють три особливо небезпечні форми карієсу:
- ранній : швидко охоплює великі площі коронки зуба та викликає ускладнення у пульпі. Він прогресує, навіть попри лікування.
- штучне вигодовування: причиною є занадто тривале годування з пляшечки та використання сосок, часто просочених медом або посипаних цукром. Надлишок солодощі осідає на погано мінералізованих зубах і викликає карієс.
- Циркулярна : найчастіше вражає передні зуби. Він атакує поверхні біля ясен: навколо шийок зубів та коріння. Ослаблена зубна емаль відпадає, а зубні залишки, що залишилися, слабшають.
Карієс не можна ігнорувати
Карієс є інфекційним захворюванням і може вражати зуби, що залишилися. Хворі молочні зуби впливають стан постійних зубів. Не лікуючи перші зуби, ми зробимо постійну емаль менш мінералізованою і схильною до впливу бактерій. Бактерії осідають мовою, яснами та мигдалинами. Заражена слина послаблює всі органи ротової порожнини. Це зробить постійні зуби хворими та слабкими. Крім того, бактерії з рота можуть поширюватися в кровообіг і послаблювати організм.
Діти зі слабкими зубами частіше хворіють та переносять інфекції гірше, ніж їхні однолітки зі здоровими зубами. Існує також ризик аномального розвитку верхньої та нижньої щелепи у хворих.
Постійним зубам може бракувати місця для рівномірного зростання. Потім вони з’являються одна над одною, виростають з ясна збоку губ чи неба. Такі аномалії прикусу необхідно виправляти за допомогою ортодонтичних апаратів, інколи ж і хірургічним шляхом. Регулярні візити до стоматолога вже рекомендують вагітні жінки.