Одне з найчастіших питань, які я чую, стосується використання та вибору зубної пасти. Є багато думок щодо використання пасти, і я хотів би поділитися з вами своїм досвідом у цій статті. Я покажу вам, які можливості пропонує наш ринок, і ви дізнаєтесь, як паста може сприяти профілактиці карієсу.

Як це я бачу?

Зубну пасту беру як бонус, такий надстандартний догляд та смакова нагорода при чищенні зубів. Я трохи експериментатор у цьому напрямку, люблю багато пробувати та міняти пасти.

Пам’ятайте, що при чищенні зубів у першу чергу йдеться про правильне механічне очищення зубів від бруду та зубного нальоту. І це можна зробити без пасти. Так що, якщо ви упаковуєте рюкзак в похід або валізу у відпустку і намагаєтеся з’ясувати, що залишити вдома, щоб поміститися в машині або вкластися в обмеження ваги в літаку, макарони можуть бути однією з речей, які ви можете вибрати.

А тепер подумайте, чому ви користуєтесь зубною пастою. Не соромтеся написати його під статтею або на аркуші паперу.

Ти зрозумів? Я використовую зубну пасту, бо:

  • Мені сказали, як це робиться
  • Я відчуваю, що паста краще очищає зуби
  • Це захистить мене від карієсу та захворювань пародонту
  • Я почуваюся краще після чищення зубів зубною пастою
  • Я хочу білі зуби
  • Тож у чому ж головне значення зубної пасти?
  • Зубна паста сприяє підвищенню рівня гігієни, свіжості дихання, а також гарному самопочуттю при чищенні.

Зубна паста, що містить фтор, дуже корисна для запобігання карієсу. Фториди сприяють ремінералізації емалі та сприяють загоєнню початкових каріозних уражень. Вклад фтору також зупиняє зростання та метаболізм бактерій.

Як це все працює?

Давайте уявимо наші зуби. А тепер давайте щось смачненьке, наприклад, булочку з джемом. Погляньмо, що відбувається.

У нас у роті природно живе велика кількість бактерій. Найбільше він розмножується у зубному нальоті, який утворюється із залишків їжі, які ми не видалили механічно = ми не почистили зуби належним чином.

Цукру вивільняються з рулону і застряють у слині. Цукор – головні ласощі бактерій, з яких тільки починається застілля. Кислоти є побічним продуктом тандему цукор + бактерії. У нас у роті підвищується кислотність (знижується pH ). Залишки липкого валика на зубах перешкоджають доступу слини до зуба та сприяють погіршенню стану.

У кислому середовищі починає розчинятися основний структурний компонент зубної емалі гідроксиапатит. Ми називаємо цей процес демінералізацією. Якщо цей стан зберігається тривалий час, наприклад, через 30 хвилин після булочки, ми їмо печиво або щось із вмістом цукру, процес продовжується і в ослабленому зубі виникає карієс.

Нашим ротам потрібен час, щоб збалансувати pH і запустити процес загоєння, тобто ремінералізації емалі. Тут вступають у гру фториди із зубної пасти, які присутні у слині або утворили з’єднання з кальцієм при чищенні зубів і чекають свого часу.

Якщо кислотність у роті падає, в емалі знову починає утворюватися гідроксіапатит, а крім того, до неї включаються іони фтору, що утворюють фторапатит . Фторапатит стійкіший до дії кислот і тому значно уповільнює процес демінералізації.

Спеціальні зубні пасти

Пасти для дітей

Для дітей необхідно стежити за кількістю фтору, що міститься у пасті. У трирічному віці дитина ковтає всю дозу пасти, а п’ятирічному віці ще половину. Тому дитячі пасти розрізняються за вмістом фтору для запобігання передозуванню.

Чому у дитячій зубній пасті менше фтору?

На тему фторидів в Інтернеті можна знайти безліч теорій і небилиць про те, наскільки вони небезпечні і як їх вживання, особливо у дітей, призводить до ураження головного мозку, агресії або зниження інтелекту. Наскільки мені відомо, на сьогодні серйозні наукові дослідження не довели жодних негативних наслідків, окрім флюорозу зубів.

Що таке флюороз? Високе споживання фтору може призвести до видимого фарбування емалі постійних зубів — переважно це білі меловидні плями, дуже стійкі, але менш прийнятні з косметичної точки зору. Для передніх постійних зубів емаль формується між 6-м місяцем та 4-м роком життя дитини, коли вони ще не прорізалися. У цей період емаль дуже чутлива до можливих факторів, що ушкоджують, у тому числі до надмірного надходження фтору.

Тому батьки завжди повинні дозувати пасту дітям у таких кількостях:

  • 1-2 роки: протріть щетину щітки тонким шаром пасти, щоб «забруднити» кисть.
  • 3-6 років: розміром з горошину.
  • 6 – 12 років: кількість не більше 2/3 головки щітки.

Яка кількість фтору та в якій формі має входити до складу дитячої пасти:

  • 1-2 роки: 250-500 частин на мільйон
  • 3-6 років: 500-800 частин на мільйон
  • 6-12 років: 1400 частин на мільйон

Дуже ефективною формою фтору є фторид аміну, фторид олова або монофторфосфати.

Пасти без фторидів можна використовувати для дітей. Тим не менш, для дітей з карієсом я рекомендую проконсультуватися з стоматологом, що лікує, з приводу використання зубної пасти, що не містить фтору. Особисто не рекомендую використовувати пасту без фтору для цих груп ризику в дітей віком.

Відбілюючі зубні пасти

Якщо ви хочете мати білі зуби, спочатку запишіться на прийом до стоматолога. Часто досить видалити зубний камінь з зубів і очистити пігменти (метод Airflow ) прямо в кабінеті, і ви будете приємно здивовані результатом. Якщо вам дійсно потрібно відбілити зуби, я напевно рекомендую зробити це професійно в кабінеті.

Відбілюючі пасти, які ми бачимо в рекламі, часто містять мінімальну кількість речовини, що відбілює, що дає незначний відбілюючий ефект. У цих пастах ми також знаходимо абразивні частинки, що мають характер зерен, та їх завданням є механічне видалення забруднень та пігментів. При тривалому застосуванні вони ушкоджують зубну емаль, що сприймається як підвищена чутливість зубів.

До абразивних частинок відносяться всі пасти, позначені абревіатурою РДА. Чим вище число, тим абразивніша паста. Якщо на пасті не вказано RDA, його значення дорівнює 70. Пасти, що відбілюють, зазвичай мають число більше 100, пасти для чутливих зубів повинні мати RDA 40.

Зубні пасти з антибактеріальним ефектом

Ці пасти використовуються як допоміжний засіб при лікуванні захворювань ясен. Їх завжди має рекомендувати стоматолог. Вони переважно використовуються короткочасно, при лікуванні гострих запалень. Діюча речовина – хлоргексидин у концентрації 0,12%. Це, наприклад, Курасепт АДС 712 чи ГУМ Пароекс.

Для більш тривалого застосування доцільно вибирати пасти з меншим вмістом хлоргексидину ( Курасепт АДС 705) або з іншою активною речовиною, наприклад, фторидом олова ( Меридол ) або пасти з екстрактами трав ( Пародонтакс ).

Пасти для чутливих зубів

Вплив паст на чутливі зуби зазвичай не швидкий і результат може бути дуже індивідуальним.

Проблему чутливості зубів можна ефективно вирішити прямо в кабінеті стоматолога із застосуванням ефективних засобів, з негайним та довгостроковим ефектом.

Зубні пасти без SLS

SLS є лаурилсульфатом натрію, що позначається як E487 або лаурилсульфатом натрію. Це речовина, що сильно піниться, яка міститься, наприклад, в шампунях. Він часто викликає алергію, може сприяти утворенню афтозних виразок. Він дуже швидко створює відчуття гладких зубів, що призводить до швидкого відчуття чистих зубів, але у багатьох випадках цього замало.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11