Хороше здоров’я ротової порожнини починається рано! Хоча більша частина ортодонтичного лікування проводиться у віці від 9 до 14 років, вирішення деяких проблем у цьому сегменті легше запропонувати, коли воно проводиться раніше. Асоціація ортодонтів рекомендує проходити стоматологічний огляд із 3-річного віку!

У більшості випадків поетапне ортодонтичне лікування в 2 етапи дає відмінні результати, навіть дозволяючи уникнути видалення постійних зубів або дорогої ортодонтичної хірургії.

Залежно від стоматологічного статусу та наявної аномалії перший етап лікування можна розпочинати вже у віці 6-7 років, коли зуби ще тільки прорізуються, а щелепи розвиваються. Таким чином, запечатуючи хороші напрямки росту щелеп, можна виправити або, принаймні, поліпшити ряд аномалій, поки дитина не буде готова за віком до лікування ортодонтичним незнімним апаратом на заключному етапі ортодонтичного лікування.

Ось деякі ситуації, в яких рекомендується ранній початок ортодонтичного лікування:

  •  Перехресний прикус, що в літературі позначається як «перехресний прикус», відноситься до наявності декількох нижніх зубів, що обмежують верхні в момент прикусу, що обумовлено, головним чином, зменшеними розмірами верхньої щелепи. В цьому випадку може порушуватися процес жування, а згодом може з’явитися біль навіть на рівні скронево-нижньощелепного суглоба. Ортодонтичне лікування на першому етапі спрямоване на розширення верхньої щелепи та вирівнювання дуг через рухомий апарат. Коли всі постійні зуби проріжуться, незнімний апарат доповнить попереднє лікування.
  •  Протрузія передніх зубів: дві дуги не стикаються, тому що верхні передні зуби знаходяться в положенні набагато раніше ніж передні нижні зуби. При цьому може бути порушена навіть фізіономія дитини, в деяких ситуаціях нижня губа може бути навіть втягнута в міжзубний простір, що є. Випинання верхніх передніх зубів може бути викликане ротовим диханням або звичкою малюка довго смоктати великий палець. Встановивши знімний ортодонтичний апарат – як перший етап лікування можна зменшити протрузію верхніх зубів, а також виправити звичку показувати пальцем. Мобільні пристрої стають все більш привабливими для дітей – їх можна замовити у різних кольорах та формах, і вони стають все більш зручними у носінні.

 

Крім згаданих, ранній початок ортодонтичного лікування має безліч переваг, серед яких:

  •  Скорочує час лікування та його вартість
  •  Значно знижує ризик розвитку карієсу та захворювань ясен
  •  Поліпшує звички гігієни ротової порожнини
  •  Коригує положення язика та забезпечує правильний розвиток зубів та обличчя
  •  Поліпшує симетрію обличчя
  •  Знижує ризик травмування неправильно розташованих зубів
  •  Підвищує впевненість дитини у собі

Щоб забезпечити найкращі результати, складуть докладний і конкретний план лікування та ретельно стежитимуть за прогресом дитини за допомогою регулярних оглядів.

Запишіться на консультацію якнайшвидше і дізнайтеся у наших фахівців, коли вашому малюку найкраще розпочати лікування, щоб він міг насолоджуватися красивою та здоровою усмішкою!

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11