Проблема, яка стосується не лише дорослих
Неприємний запах з рота – це проблема, яка зазвичай приписується лише й виключно дорослим. Важко уявити, що від нього може страждати дитина, але це правда: неприємний запах із рота може часто виникати навіть у дитячому віці. Але чого це може залежати і як втрутитися? Навіть у цьому випадку дитячий стоматолог може дати батькам цінну та корисну пораду.
Що таке неприємний запах із рота?
Термін « галітоз » означає виділення неприємних запахів при диханні. Слово походить від латинського терміна halitus, що фактично означає «дихання» плюс грецький суфікс osis, що підкреслює його патологічний аспект.
Ця проблема зачіпає дуже високий відсоток дорослого населення світу, які стурбовані її лікуванням, щоб уникнути наслідків для свого соціального життя, особистої самооцінки та різних навичок взаємин . Навпаки, у випадку з дітьми набагато простіше недооцінити проблему. Однак навіть у молодих пацієнтів необхідно оперативно вирішувати проблему, оскільки вона може бути ознакою якоїсь легкої патології.
Які причини?
Неприємний запах з рота у дітей може бути викликаний кількома факторами:
- Прорізування зубів. У перші два роки життя неприємний запах з рота носить фізіологічний і минущий характер і викликає прорізування перших молочних зубів.
- Ацетон. Це метаболічна патологія, яка також називається «кетозом» або «ацетонемією», і викликається тривалим голодуванням, надмірними зусиллями, гарячковими станами та частим вживанням жирної їжі. Лікування полягає в здоровій дієті, що призначається та контрольованою педіатром.
- Тонзиліт та респіраторні інфекції. Неприємний запах з рота може виникати через бактеріальну проліферацію з подальшим накопиченням смердючого гною в кратерах мигдаликів. У цьому випадку педіатр діятиме, призначаючи найбільш відповідну антибактеріальну терапію; із загоєнням зникне і неприємний запах із рота у дитини.
- Проблеми з кишечником. Гастроентерит, наявність паразитів, запор викликають всмоктування кишкових газів та подальше їх виведення через дихання. У цьому випадку педіатр може призначити пестициди або антибіотики, а також комбіновану терапію молочнокислими ферментами та дієту, багату на клітковину.
Неправильна гігієна ротової порожнини
Тут на окрему згадку заслуговує найчастіша причина неприємного запаху з рота у дітей — погана гігієна порожнини рота. Насправді діти неохоче чистять зуби або роблять це не дуже акуратно, а правильна щоденна гігієна ротової порожнини може повністю вирішити проблему неприємного запаху з рота. Залежно від віку маленького пацієнта, його спритності та способу життя стоматолог-гігієніст вкаже найбільш відповідні методики. Наприклад, у перші два роки життя дитині слід очищати порожнину рота після грудного вигодовування або годування з пляшечки, так як молоко може створювати бактеріальні відкладення. Просто використовуйте рукавичку з мікрофібри, що підходить для новонароджених віком від 3 місяців, або стерильну марлю і помасажуйте гребені ясен, щоки, губи та язик дитини. Починаючи з прорізування перших молочних зубів можна використовувати вікову зубну щітку та звичайну воду. З двох років
Ви можете почати використовувати зубну пасту з фтором, не забуваючи чистити язик. У міру зростання дитини він зможе використовувати все більшу кількість засобів для очищення порожнини рота, наприклад, зубну нитку. Тому необхідно уважно стежити за прогресом і зростанням дитини, щоб давати їй поради про те, як піклуватися про здоров’я зубів, і водночас спонукати її встановлювати довірчі стосунки зі своїм дитячим стоматологом, у тому числі на основі періодичних відвідувань. Частота яких багато в чому залежатиме від потреб кожного окремого пацієнта.
Здорова їжа: цінні союзники у боротьбі з неприємним запахом з рота
Щоб запобігти появі неприємного запаху з рота в дитинстві, важливо також навчити дітей правильному харчуванню. З раннього віку вони повинні бути привчені їсти багато фруктів та овочів і уникати продуктів та напоїв, багатих на рафінований цукор. Необхідно максимально обмежити солодке та газовані напої, пити багато води та не давати часто розфасовані продукти промислового виробництва. Загалом, продукти з високим вмістом насичених жирів з білками тваринного походження слід вживати з обережністю, тоді як рекомендуються продукти з високим вмістом клітковини та рослинних білків, а також пробіотики з активними молочними ферментами.
Натуральні напої та жувальна гумка Починаючи з передпідліткового віку, для боротьби з неприємним запахом з рота можна вдаватися до напоїв на основі натуральних продуктів. Наприклад, перцева м’ята і алое віра мають освіжаючу і протизапальну дію, як і мальва, яка використовується в настоях і трав’яних чаях. Жувальна гумка на основі ксиліту без цукру також може сприяти підтримці здоров’я ротової порожнини, оскільки вона допомагає видаляти залишки їжі та зубний наліт з поверхні зубів, протидіючи неприємному запаху з рота.