На щастя, більшість харчових опіків у ротовій порожнині не вимагають медичної допомоги, і є домашні засоби, які допоможуть вам вилікуватись.

Вам знайоме це печіння на небі, коли ви жадібно їсте гарячий суп або шматок щойно вийнятої з печі піци? Опік триває кілька хвилин, інколи ж і кілька днів. Дискомфорт і біль часто нейтралізують смак їжі, яку ви їсте протягом дня/днів, іноді унеможливлюючи прийом гарячої їжі. Хрумкі продукти можуть стати гострими, коли ви рватимете їх у роті, викликаючи подальше печіння. Гарячі, гострі та цитрусові продукти також можуть продовжити подразнення. Протягом кількох днів після опіку рота краще дотримуватись м’якої, холодної їжі та напоїв.

Ось кілька порад, як вилікувати опік піднебіння:

  •  Безрецептурні знеболювальні – ібупрофен може полегшити біль та зменшити набряк. Прочитайте інструкцію до ліків, щоб переконатися, що ви приймаєте правильну дозу.
  •  Полоскання з сольовим розчином, також відомі як сольові, також ефективні для полегшення болю при опіках, а також знижують ризик зараження.
  •  Уникайте ополіскувачів на спиртовій основі, оскільки вони можуть посилити біль та подразнення.
  •  Вживайте м’яку та прохолодну їжу та напої.
  •  Підтримуйте хорошу гігієну порожнини рота – чим здоровіша ротова порожнина, тим швидше одужання. Зміст рота у чистоті допомагає запобігти інфекції.
  •  Якщо опік здається сильнішим, зверніться до стоматолога.

Організм має властивість відновлюватися і, на щастя, опік піднебіння зазвичай гоїться сам по собі.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11