Дитяча ортодонтія спрямована на раннє виявлення проблем зростання кісток, щоб полегшити прорізування постійних зубів. Існують різні типи ортодонтичного лікування, які можуть відрізнятися залежно від таких факторів, як вік дитини або стадія прорізування зубів: молочні або постійні.

Виявлення скелетних аномалій та аномалій прикусу.

Своєчасне виявлення аномалій розвитку кісток щелепи чи неправильного співвідношення зубних рядів (неправильного прикусу) гарантує, що ортодонтичне лікування як зосередиться на правильному положенні зубів, а й поліпшить розвиток лицьових кісток.

Зокрема, частина особи між вилицями та щелепою (нижня третина) часто недорозвинена, через що особа здається меншою в нижній частині. Метою терапії є досягнення гармонійних пропорцій особи, а також здорова та красива посмішка.

Вік, в межах якого ще можна говорити про ранню або превентивну терапію, не перевищує 10-11 років, а саме коли ще можна ефективно впливати на кістки та дефекти прикусу незалежно від того, чи мають вони генетичну чи екологічну природу.

Ортодонтичне лікування та шкідливі звички

Є також моделі поведінки, які набуває дитина, які сприяють неправильному розташуванню зубів. Тому підхід полягатиме у перевихованні дитини та відмови від деяких звичок на користь більш правильних. В інших випадках необхідно буде повністю усунути таку поведінку.

Серед неправильної поведінки, яку можна змінити, – становище язика, яке при неправильному положенні виштовхує зуби назовні. В інших випадках, таких як тривале використання соски, ссання пальця та оніхофагія (кусання нігтів), необхідно втрутитися, щоб перешкоджати такій поведінці. Зазвичай ці методи перевиховання проводяться за підтримки логопеда або фізіотерапевта.

Інтерцептивна ортодонтія – етап 1

У маленьких дітей інтерцептивна ортодонтія займається виявленням проблем неправильного прикусу до того, як вони посиляться та виправити їх стане набагато складніше. Своєчасна превентивна терапія дозволяє усунути велику кількість дефектів:

  • Передній зворотний прикус, бічний перехресний прикус (перехресний прикус)
  • Відкритий прикус
  • Глибокий прикус
  • Сагітальні зміни положення нижньої щелепи (аномалії прикусу другого або третього скелетного класу)
  • Неправильне вирівнювання зубів
  • Вузькі дуги з невеликим простір для прорізування постійних зубів.

Пристрої, що використовуються на цьому етапі, можуть бути фіксованими, наприклад, піднебінні розширювачі, або мобільними, наприклад, прозорі маски. Діючи на ранній стадії, можна значно спростити будь-яке коректуюче ортодонтичне лікування, скоротивши терміни та зменшивши складність.

Коригуюча ортодонтична терапія – 2 фаза

На етапі остаточного прикусу, тобто коли молочні зуби були повністю замінені, можна використовувати коригуючу ортодонтику, яка коригує дефекти вирівнювання та усуває будь-який дисбаланс у взаєминах між зубними рядами. На щастя, сьогодні ортодонтія глибоко розвинулася, і можна використовувати як фіксовані брекети, так і пристрої, що коригують, такі як прозорі каппи, спеціально призначені для цього віку.

Вашій дитині потрібні брекети? Записатися на прийом!

У стоматологічній клинніку Слаутинського ми вважаємо, що турбота про усмішку починається ще в дитинстві і що ранні відвідування є ключем до ефективної профілактики, що дозволяє уникнути ортодонтичних проблем, які згодом можуть лише посилитись!

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11