Ортодонтія у дітей спрямована на виправлення аномалій прикусу скелета або зубів на останній стадії зростання та розвитку. Брекети – це інструмент, який встановлюється на наші зуби, щоб випрямити криві зуби та отримати різні переваги, включаючи покращення жування та покращення естетики вашої усмішки .
Фактично, якщо ступінь неправильного прикусу такий, що його неможливо виправити тільки переміщенням зубів через проблеми зі скелетом, а не тільки з зубами, тому необхідно провести ортодонтичне та ортопедичне лікування у фазі пікового пубертатного росту.

Коли розпочинати першу терапію?

Без сумніву, профілактика має першорядне значення, адже з 3-4 років рекомендується огляд у стоматолога чи ортодонта , оскільки в цьому віці можна перехопити неправильні звички, надаючи батькам корисну інформацію, щоб уникнути карієсу та запобігання неправильному прикусу. Крім того, у малюків буде можливість звикнути до фігури стоматолога, пов’язавши її з позитивним досвідом.

Рекомендує всім дітям проходити огляд у спеціаліста не пізніше 7 років, оскільки тільки завдяки ранній ортодонтичній оцінці можна отримати найкращі можливості для красивої та здорової посмішки.
Приблизно в 12-14 років у дітей формуються постійні зуби і відбувається прискорення їх зростання, тому це підходящий час для втручання в ортодонтично- ортопедичне лікування.

Як довго триває ортодонтичне лікування у дітей?

У середньому тривалість ортодонтичного лікування у дітей становить від 18 до 24 місяців, якщо тільки не була проведена превентивна терапія, рання профілактична терапія для виправлення неправильного прикусу з метою уникнути загострення або, нарешті, як виявити та нейтралізувати механізми загострення: у цих випадках терміни скорочуються.

Якщо при першому відвідуванні буде діагностовано неправильний прикус, батькові та дитині буде запропоновано ретельно вивчити проблему за допомогою « ортодонтичного дослідження».

Практичний приклад ортодонтії

Дослідження конкретного випадку є справжнім плануванням, яке здійснюється на основі різної документації, такої як бічні та фронтальні пластини черепа і моделі, відтворені в гіпсі, зубних рядів і фотографій самих зубів. Виконуючи той чи інший рентген, званий панорамним рентгеном або ОПТ , ви можете дізнатися і спостерігати багато про стан ваших зубів, зокрема стан здоров’я ваших зубів або наявність всіх «постійних» зубів (знаючи, чи все молоко випало). Однак за допомогою гіпсової моделі можна проводити різні вимірювання та спостереження, які важко провести всередині ротової порожнини.

Дослідження складається з двох відвідувань: перше передбачає збирання рентгенівських знімків, фотографій та відбитків, що дозволяють скласти правильний план лікування та відтворити зліпки зубів. На другій зустрічі викладаються результати дослідження із зазначенням найбільш відповідного для пацієнта ортодонтичного лікування.

Який тип стоматологічного апарату ?

Ми можемо розрізняти два типи пристроїв: стаціонарні та мобільні. Мобільний апарат – це той, який кожна людина може легко зняти із зубів самостійно та завжди самостійно вставити назад.

Мобільні пристрої можуть мати різні форми, кольори і розміри, і як правило, вони використовуються строго з ортодонтичних причин, наприклад, для переміщення зубів: однак його використання дуже обмежене, оскільки сила, створювана пристроєм, дуже обмежена і мала, пацієнти можуть видалити його в будь-який момент, перервавши тим самим його дію.

Ще одна функція мобільних брекетів – ретенційна: після демонтажу фіксованою брекети рухливий ретейнер використовується для утримання зубів у правильному положенні, запобігаючи їх повторному викривленню.
Ортодонтичне лікування зазвичай проводиться з використанням незнімних металевих або білих керамічних апаратів або пластинок.

Ми говоримо про фіксовані брекети і маємо на увазі еджуайз -модель, а саме, яка складається із знаменитих пластин. Вони прикріплюються до кожного окремого зуба, а в частину, звану «паз», вставляється металевий дріт, який, проходячи через усі кріплення, ідеально повторює форму зубної дуги і, маючи пружні властивості, здатна надавати зусилля на пластинках, для ідеального вирівнювання зубів.

Завдяки цьому типу сили, яку кожен стаціонарний апарат здатний впливати на бляшки 24 години на добу, ви зможете помітити результати в довгостроковій перспективі, що принесе великі переваги як на естетичному, так і функціональному рівні, наприклад, при жуванні.
Серед найпоширеніших моделей фіксованих брекетів ми знаходимо еджвайз , лінгвальну дугу і швидкий розширювач неба.

Невидима ортодонтія для дітей

Коли ми говоримо про невидиму ортодонтію для вирівнювання зубів з дуже функціональними та зручними невидимими каппами, ми говоримо про техніку Invisalign ™.

Кліннику Слатинського сертифікована для використання методів Invisalign ™ для лікування дорослих та дітей. Invisalign ™ пропонує дітям підліткову версію, спеціально розроблену для маленьких пацієнтів, що дозволяє уникнути труднощів, пов’язаних з незнімними брекетами завдяки дуже функціональному і дуже зручному рішенню для вирівнювання кривих зубів.

Деякі переваги для наших маленьких пацієнтів:

  • Немає проводів і насадок, що стирчать у роті;
  • Елайнери знімаються під час їжі, але їх можна носити під час спортивних тренувань;
  • Маски не змінюють фонетику, зручніші для підтримки оптимальної гігієни ротової порожнини і їх можна носити , навіть якщо ви вчитеся грати на духовому музичному інструменті!
Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11