Допоможіть, у мого сина зуби ростуть як у акули! Мені треба турбуватися? Чи маю терміново втрутитися? ».
Часто доводиться чути, як батьків дуже непокоїть наявність дворядних зубів, але така ситуація зустрічається досить часто, особливо у фазі випадання молочних зубів та розвитку постійних. Так що краще не турбуватися!

Але чому це відбувається?

У нормі постійні зуби ростуть під коренем молочного зуба, який, поїдаючи його, змушує його розгойдуватись, а потім випадати. Однак якщо постійний зуб розвивається паралельно молочному зубу (а не нижче), постійний зуб не поглинає корінь молочного зуба, який, отже, не хитається і не випадає.
З цієї причини зуби з’являються у два ряди, як у акули у роті. Така ситуація зазвичай виникає, коли зуби, які мають народитися, надто великі в порівнянні з наявним простором, і тому знаходять альтернативний шлях.

У цій ситуації що слід робити?

  1. Якщо постійний зуб щойно прорізався, можна почекати кілька місяців, тому що часто поштовх постійного зуба призводить до випадання молочного зуба, і через кілька місяців все приходить у норму.
  2. Якщо постійний зуб прорізується протягом декількох місяців, а молочний зуб починає гойдатися, ми можемо почекати, поки природа піде своєю чергою і молочний зуб випаде сам по собі, або ми можемо стимулювати рух, запрошуючи його випасти. виходить самостійно.
  3. Якщо постійний зуб прорізується протягом кількох місяців, а молочний зуб нерухомий, може бути рекомендований контрольний візит до педодонтолога, який у свою чергу вирішить, як втрутитися.

Наші рекомендації

Підсумовуючи, можна сказати, що це досить поширений і часте стан, що не вимагає термінового втручання та занепокоєння батьків. Важливо пам’ятати, що постійний зуб після випадання молочного займе своє ідеальне становище завдяки поштовху язика.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11