Все починається з вагітності

Профілактику карієсу та захворювань ротової порожнини необхідно починати дуже рано, навіть під час вагітності.

У цей період дуже важливо, щоб мати стежила за гігієною ротової порожнини, оскільки карієс може передатися дитині після народження.

Фактично, якщо бактеріальна флора, що викликає карієс, розмножується в роті матері, вона може передатися дитині при контакті зі слиною з перших днів життя: тому під час вагітності та годування груддю важливо переконатися, що у вас є здоровий рот.

Чистка зубів

При народженні дитини є кілька важливих правил, яких мати повинна дотримуватись для профілактики карієсу: починати відразу з чищення ясен дитини марлею, змоченою водою, після їжі, а потім поступово переходити до появи першого зуба, зубну щітку з м’якою щетиною.

Це допомагає не тільки підтримувати чистоту зубів, але й допомагає дітям набути впевненості та звикнути до процедур гігієни порожнини рота з раннього віку.

Дуже важливо, щоб зубна щітка, що використовується вами, відповідала потребам і віку дитини. До 2 років краще віддавати перевагу ті, які мають подовжену ручку, щоб мамі було легше її тримати, якій ще належить допомагати дитині правильно чистити перші зубки. Починаючи з 3 років, можна використовувати зубні щітки з маленькою головкою та м’якою щетиною та ергономічною ручкою, яка допоможе руці дитини розташувати зубну щітку під правильним кутом 45°.

До 3 років важливо, щоб батько чистив зуби дитини, чистячи зуби у напрямку ясен не менше 5 разів на кожен зуб.

З 4 до 7 років дитина може чистити зуби самостійно, але під наглядом та допомогою дорослого.
Хороші звички

Слід уникати вживання напоїв та продуктів, що містять прості вуглеводи, такі як лактоза, поза їжею, якщо дитина не чистить зуби одразу.

Уникайте використання соски у поєднанні з цукром, наприклад медом; Соски та пляшечки слід видаляти після 2 років та у будь-якому випадку протягом 3 років, щоб знизити ризик порушень прикусу.

Увечері, після чищення зубів, дитина більше не повинна вживати солодку їжу та напої, у тому числі сиропи та солодкі трав’яні чаї, наприклад, з ромашки чи фенхелю.

Місцеве застосування фтору за допомогою зубних паст з низьким вмістом фтору (500 ppm ) рекомендується у віці від 3 до 6 років двічі на день.

Після 6 років використання зубної пасти, що містить не менше 1000 ppm фториду, двічі на день має фундаментальне значення для запобігання карієсу і може являти собою єдину форму застосування.
Професійне фторування, тобто місцеве застосування фторидного гелю або іонтофорез стоматологом, є дуже важливим для суб’єктів із групи ризику і має повторюватися періодично (3–6–12 місяців) залежно від фактора ризику.

ЗНИЖИТЬ РИЗИК КАРІЄСА: ПЛОМБУВАННЯ

Щоб знизити ризик руйнування зубів, може бути доцільним заклеїти борозни корінних зубів спеціальною фарбою, що робить їх стійкішими до бактерій; процедура абсолютно безболісна для маленьких пацієнтів.
Метод полягає в механічному закритті нерівностей зубної емалі, що є переважно на жувальній частині корінних зубів, а також премолярів і в деяких випадках на піднебінній поверхні передніх зубів.

У дітей та підлітків віком від 5 до 17 років понад 80% каріозних уражень припадає на нерівності емалі, розташовані на жувальній поверхні ; 74% борозенок постійних молярів, оброблених цим профілактичним методом, залишаються здоровими через 15 років.

Так герметики здатні блокувати карієс на 70-80%. Пломбування особливо підходить для перших постійних молярів. Ці зубні елементи, по суті, займають досить відстале положення в ротовій порожнині дитини і важкодоступні для щетини зубної щітки у дітей 6-7 років. Ефективність герметиків у запобіганні карієсу максимальна, якщо їх наносити відразу після прорізування через більшу сприйнятливість зуба до захворювання, який після прорізування погано мінералізується і карієсу легше виникнути, і це зберігається протягом перших двох років або близько того. Пломба залишається на зубі кілька років і її не потрібно знімати, але з часом вона зношується. Якщо його втрачено раніше двох років, його необхідно застосувати повторно.

Перший візит

Перше відвідування, починаючи з 3-річного віку, також рекомендується для усунення шкідливих звичок та мотивації батьків маленького пацієнта до правильної гігієни ротової порожнини та шкідливих звичок.
З першого відвідування бажано спостерігати за зростанням та розвитком маленьких пацієнтів кожні 6 місяців із періодичними перевірками.

Щоб перший візит до стоматолога не став для дитини травмою, необхідно уникати використання таких слів, як укол, свердло або біль, а батько, який має погані спогади про минулий досвід відвідування стоматолога, щоб не передати страхи маленькому пацієнту.

 

Молочні зуби

Нарешті, натяк на дуже важливу тему, таку як догляд за молочними зубами , тему, яка не завжди береться до уваги батьками.

Навіть якщо їм судилося випасти, все одно важливо піддавати їх оглядам та можливим операціям, таким як пломбування та видалення.

Тільки таким чином і при періодичних перевірках у спеціалізованого стоматолога буде забезпечено здорове зростання рота та зубів, які одного разу мають з’явитися.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11