Насамперед, регулярне чищення зубів є частиною гігієни порожнини рота. Батьки з дитинства намагалися навіяти, що треба чистити зуби двічі на день по дві хвилини. Ви знаєте, як це правильно зробити?

Стоматологи стверджують, що чистити зуби двічі-тричі на день безумовно недостатньо. Ми повинні чистити їх після кожного прийому їжі, щоб бактерії не харчувалися від їжі, що затрималася в закутках. Однак якщо ми не можемо собі цього дозволити, слід чистити зуби вранці і ввечері, але більш ретельно. Чищення порожнини рота складається з чотирьох етапів:

Чищення міжзубних проміжків зубною ниткою

Ми повинні почати чистити зуби за допомогою зубної нитки. Чищення видаляє лише частину нальоту, а нитка здатна дістатися туди, куди не доходять волокна щітки. Правильне чищення зубною ниткою не травмує ясна і запобігає пародонтозу.

Оберніть кінчики вказівних пальців шматочком нитки. Вставте його між зубами і обережно похитуйте з боку на бік. З верхніх зубів зніміть нитку, потягнувши її вниз та навпаки. Завжди використовуйте свіжий шматок нитки для очищення простору між сусідніми зубами.

Чищення зубів зубною щіткою та зубною пастою

Спочатку чистіть верхні та нижні зуби із зовнішнього боку, а потім із внутрішньої. Мийте їх енергійно круговими рухами, змітаючи їжу, не відриваючи емалі. Зубний наліт також накопичується на задній частині зубів, поруч із краєм нижньої щелепи і вздовж лінії ясен, переконайтеся, що зубна щітка скрізь. Розташуйте щетинки під кутом 45 градусів, особливо у важкодоступних місцях. Використовуйте розгонисті рухи зверху вниз і навпаки. Великою підмогою стане використання електричної зубної щітки.

Очищення язика

Після чищення зубів очистіть язик та небо. Зубною щіткою очищайте язик від бактерій та нальоту. Використовуйте щетинки або виступи на деяких щітках на іншій стороні голови та потріть поверхню язика вперед та назад. Деякі стоматологи рекомендують для чищення язика спеціальний скребок.

Рідина для полоскання рота

Після всіх процедур полоскати рот водою або ополіскувачем. Ополіскувач запобігає осіданню бактерій на зубах і надовго залишає свіжий відбиток. Якщо ви не знаєте, який із них вибрати, запитайте свого стоматолога, який захист потрібний вашим зубам.

Стоматолог також допоможе вибрати жорсткість щітки та тип зубної пасти. Пам’ятайте, що жувальна гумка не замінює чищення зубів, вона може лише допомогти їм. Правильна гігієна ротової порожнини дозволить довше насолоджуватися гарною усмішкою.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11