Роль слини — цікава тема, оскільки багато людей не замислюються, наскільки вирішальну роль відіграє слина у травленні, виведенні токсинів та захисті від вірусів та бактерій.

З погляду здоров’я порожнини рота важливі не тільки здорові зуби, а й задовільне виробництво слини, яке здійснюється нашими слинними залозами. Найбільш важливими з них є: привушна залоза, підщелепна залоза та під’язична залоза.

Навколовушна залоза – найбільша слинна залоза ротової порожнини. Він розташований на внутрішній стороні обличчя, в області за щелепою. Ця залоза допомагає жувати та ковтати.

Підщелепні слинні залози розташовані під нижньою щелепою. Вони допомагають розщеплювати крохмалі, виробляючи ферменти, які називаються амілазою, а також змащують слизову оболонку горла.

Під’язичні слинні залози розташовані під язиком . Ці залози виробляють речовину під назвою муцин, яка необхідна для вироблення слини. Вдень виробляється більше слини, під час сну цей процес протікає помірніше. Ось чому ми відчуваємо, що вночі у нас сухість у роті. Неприємний запах з рота вранці обумовлений ще й тим, що вночі в ротовій порожнині розмножуються бактерії через менший виробіток слини. Крім того, залози під язиком відповідають за те, щоб їжу, яку ви їсте, було легко проковтнути, і за те, щоб шматочки їжі потрапляли до шлунка після достатнього зволоження. Таким чином, сухість у роті негативно впливає на засвоюваність та проковтування їжі.

Коли знижується вироблення слини?

Під час жування слинні залози активно виробляють слину. Коли вони функціонують оптимально, вони значно допомагають пережовування, а потім перетравлення їжі. У слині міститься велика кількість води, і для цього необхідно достатнє споживання рідини, інакше слини буде вироблятися недостатньо.

Іншими причинами сухості у роті є, наприклад, побічні ефекти деяких ліків, проблеми з гормональним балансом, діабет, променева терапія та аутоімунні захворювання.

Найважливіше, що потрібно зробити, якщо ви відчуваєте сухість у роті, – це якнайшвидше відвідати свого лікаря або стоматолога , який проведе відповідне медичне обстеження та допоможе оптимізувати вироблення слини за допомогою індивідуальної терапії.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11