Це стоматологічна інфекція, що виникає в процесі операції з видалення зуба через 24–72 години після видалення зуба. Хоча таке ускладнення не обов’язково має бути, воно є найпоширенішою проблемою серед тих, кому видалили ретенований зуб мудрості.

Після видалення цілком нормально, що у просторі, яке раніше займав зуб, тобто в альвеолі, утворюється кров’яний потік. Коли кров, що згорнулася, не існує або розривається, альвеола залишається незахищеною і, отже, вразливою для атак зовнішніх агентів і бактерій , що викликає біль і запалення. Це те, що ми розуміємо під альвеолітом.

Які симптоми сухої лунки?

Основні симптоми цієї інфекції порожнини рота полягають у тому, що вона виникає в альвеолі, просторі, що залишився після видалення зуба, і виникає між другим та четвертим днем після операції.

Оскільки ця проблема виникає після видалення, багато людей можуть неправильно витлумачити дискомфорт, що виникає при пероральній операції, і альвеоліт, проте біль, спричинений цією інфекцією, гострий, локалізований і є запаленням. Крім того, воно зазвичай супроводжується неприємним присмаком у роті та неприємним запахом з рота.

Звичайний дискомфорт або біль після видалення зуба вщухає при прийомі знеболювальних препаратів, призначених хірургом, і зменшується через два дні. У разі сухої лунки біль стає все більш інтенсивним і не зменшується при прийомі знеболюючих, за винятком того, що заважає нормальному життю (наприклад, сну або розмові).

Фактори ризику

Існують фактори ризику, що призводять до появи цієї патології. Основним засобом запобігання вашому захворюванню є підтримання адекватного способу життя як до, так і після операції.

Люди схильні до розвитку сухої лунки:

  • Похилого віку.
  • Зі складною клінічною картиною.
  • Раніше перенесли інфекції ротової порожнини.
  • Використовують оральні контрацептиви (це ускладнює правильну коагуляцію).
  • Що у них погана гігієна.
  • Вони курці.

Пам’ятайте, що важливо підтримувати здорові навички постійно, а не тільки під час хвороби. Якщо вам потрібний стоматолог у клініці Слаутинського, розраховуйте на нас!

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11